Използвали ли сте Боракс срещу хлебарки?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Използвали ли сте Боракс срещу хлебарки?

Мнениеот Мики Маус » 06 Фев 2020, 12:52

Здравейте! Все пак ми се наложи да сменя квартирата и попаднах на следния проблем – нашествие на хлебарки. Като се нанесох не се виждаха никакви, но явно им замириса на храна и сега щъкат навсякъде. Пръсках с Райд, но като че ли харесват миризмата му и го ползват за дезодорант – файда никаква! Сложих от черните кубчета Хлебомор – изядоха ги! Хора, тия са някакви мутанти! Нищо не ги спира... В предишната квартира нямах такива проблеми. Я се появят 1-2 на месец, я не. Профилактично бях разхвърлял кубчета Хлебомор и всичко беше наред.
Колегата ме посъветва да си взема Боракс от аптеката, да го смеся с картофено брашно и да го направя на топчета. Каза, че ги трепе много ефективно. Не можа да се сети обаче за съотношението. Някой пробвал ли го е това?
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Използвали ли сте Боракс срещу хлебарки?

Мнениеот petyo62 » 06 Фев 2020, 15:55

Вкъщи сме го използвали. Убива хлебарките безотказно. Само че не го правя на топчета с брашно, а го разбърквам със захар и вода, да стане като сироп. Сипвам го в капачки и ги слагам по ъглите на стаята, под мивката, в банята - там където съм ги видял да щъкат. Няма лабаво! :wink:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Използвали ли сте Боракс срещу хлебарки?

Мнениеот marchinko73 » 07 Фев 2020, 13:27

С Боракс не съм ги морил. Само с хлебомор, ама май действа избирателно... някои видове направо се хранят с него. :grin: Пробвай и докладвай за резултата. :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Използвали ли сте Боракс срещу хлебарки?

Мнениеот iriny » 10 Фев 2020, 16:46

Ползвала съм боракс срещу хлебарки и мога да ти кажа, че наистина е много ефективен. Ето я моята рецепта:
Две супени лъжици боракс смесваш 1:1 с пудра захар, сода за хляб и царевично нишесте. Смесваш всичко с малко вода и правиш топчета, които слагаш по ъглите и местата, където се появяват гадините. Успех!
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Използвали ли сте Боракс срещу хлебарки?

Мнениеот Мики Маус » 11 Фев 2020, 10:31

iriny написа:Ползвала съм боракс срещу хлебарки и мога да ти кажа, че наистина е много ефективен. Ето я моята рецепта:
Две супени лъжици боракс смесваш 1:1 с пудра захар, сода за хляб и царевично нишесте. Смесваш всичко с малко вода и правиш топчета, които слагаш по ъглите и местата, където се появяват гадините. Успех!


Благодаря! Непременно ще го пробвам този номер! :+1:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта