Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот mimeto96 » 07 Фев 2020, 12:54

Здравейте! Пак имам въпрос: ползвали ли сте билката Ашваганда и какво ви е мнението за нейното действие? До скоро я знаех само по име, но се поинтересувах и прочетох някои неща. Пишат, че ашвагандата е индийски жен шен... преди си вземах ампули с жен шен за подсилване на имунитета и ми действаха много добре!
И преди съм казвала, че не си харесвам особено работата и като че ли от там най-вече ми идват нервите, а и вкъщи нещата не вървят гладко. Вече ходя на йога, купих си и седемте чая на „Чакра“ - доста ми помагат, но пак изпадам в някакви тревожни и депресивни състояния... Както се казва – вкарвам се в някакви филми...
За билката Ашваганда пишат, че най-много помага против стрес, тревожност, безсъние и умора... Вярно ли е? Ако е така, значи е точно за мен! Видях, че я има във вид на капсули на фирмата Хималая и не е много скъпо. Да си я поръчам ли? Дали има някакви противопоказания? Не успях да открия такива...
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот ganka67 » 07 Фев 2020, 16:59

Ашваганда отдавна е известна като билката с много приложения. Освен че помага при тези състояния, които описваш е полезна още и за засилване на имунитета, пият я болни с диабет и високо кръвно налягане, взема се за подобряване на репродуктивността...и за още много неща. Много полезна билка!
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот Елена Стоянова » 08 Фев 2020, 14:31

Ашваганда е уникална билка. Редовно си вземам от капсулите на Хималая. Забавя стареенето, действа като антиоксидант, дава енергия и подобрява общото състояние на организма. Препоръчвам ти я.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот mimeto96 » 11 Фев 2020, 10:24

Благодаря за информацията, момичета! Ще си взема от тези капсули на Хималая. Дано да ми помогнат!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот Пламена И. » 03 Юни 2020, 10:49

Миме, пробва ли вече капсулите на Хималая с ашваганда? Доволна ли си от ефекта?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот mimeto96 » 04 Юни 2020, 09:31

Пламена И. написа:Миме, пробва ли вече капсулите на Хималая с ашваганда? Доволна ли си от ефекта?

Като че ли наистина ми действаше добре, но явно недостатъчно силно. Сега съм ги спряла, защото ми изписаха деанксит и не зная дали мога да пия капсулите с него.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Какво ви е мнението за Ашваганда? Подходяща ли е при стрес и депресия?

Мнениеот martin28 » 12 Дек 2023, 10:55

Някои хора се оплакват от силно чувство на апатия, което се развива с продължителен прием. Не се случва при всички, но е добре да се има предвид.
martin28
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Дек 2023, 19:43


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта