Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот mimeto96 » 10 Фев 2020, 15:52

Здравейте! Пак ще ви помоля за помощ... Откакто застудя, нося шапка или яке с качулка, но щом ги сваля, косата ми щръква на всички страни. Направо съм като глухарче! Фризьорката ми препоръча един спрей антистатик за коса, обаче не върши работа. Пак съм като гръмнало храстче в главата след като си сваля шапката или качулката. Не зная от какво е този проблем. Може би от изкуствените материи или от четката за коса, а може би от пресата... Ползвам шампоан и балсам за боядисана коса на Nivea. Да не би наелектризирането да се дължи на тях? Има ли някакъв начин да се предотврати това постоянно стърчене? Четох че при моя проблем някои дами препоръчват кристали за коса на Seri Farcom. Не успях да открия много информация за тях. Ефективни ли са? Предполагам, че не съм единствената с този проблем и ще съм ви благодарна да споделите как намирате решение.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот zlati1459 » 10 Фев 2020, 16:46

отрежи я.........
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот Nely Nel » 10 Фев 2020, 18:29

Косата може да се наелектризира от много неща. Например от обикновена пластмасова четка, от сешоара или пресата за коса, но най-вече заради изкуствените материи, от които са предполагам шапката и качулката. Косата се наелектризира по-лесно, ако е суха, затова е добре да се използват хидратиращи и подхранващи шампоани и балсами. Пяната и лакът за коса в случая вършат добра работа. :wink:
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот mimeto96 » 11 Фев 2020, 11:19

zlati1459 написа:отрежи я.........


Баш! Ама кък не съм се сетила до сега?! Ей ся ше се офъкам нула номер! :lol:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот mimeto96 » 11 Фев 2020, 11:20

Nely Nel написа:Косата може да се наелектризира от много неща. Например от обикновена пластмасова четка, от сешоара или пресата за коса, но най-вече заради изкуствените материи, от които са предполагам шапката и качулката. Косата се наелектризира по-лесно, ако е суха, затова е добре да се използват хидратиращи и подхранващи шампоани и балсами. Пяната и лакът за коса в случая вършат добра работа. :wink:


Благодаря за информацията, Nely! :inlove:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот Елена Стоянова » 12 Фев 2020, 16:20

Пробвала ли си с етерични масла? Слагаш няколко капки от масло от роза или лавандула в пулвилизатор с минерална вода и напръскваш косата. Минералната вода също помага срещу наелектризиране.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Постоянно наелектризирана коса. Какво да правя?

Мнениеот mimeto96 » 13 Фев 2020, 14:20

Елена Стоянова написа:Пробвала ли си с етерични масла? Слагаш няколко капки от масло от роза или лавандула в пулвилизатор с минерална вода и напръскваш косата. Минералната вода също помага срещу наелектризиране.

Чудесна идея! Благодаря, Елена! :inlove:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта