Многото работа вредна за здравето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот dzheydacher » 08 Апр 2011, 14:09

Всички знаем за максимата, която гласи, че трудът краси човека. Оказва се обаче,че прекомерната работа, колкото и да ни разкрасява не е много здравословна.
Учени установили, че тези, които декларират работен ден с продължителност повече от 11 часа са с 66 на сто по-уязвими от получаване на сърдечен удар.
Голяма част от хората в България работят повече от 11 часа. Вреди ли им работата или българите са изключение?
dzheydacher
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2011, 12:15

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Рамела » 15 Апр 2011, 21:58

Ооооооооооооо........с последното изречение никак, ама никак не съм съгласна :!: :!: :!: Ако повечето хора в България работеха по 11 часа, щяхме да сме светлинни години напред - социално и материално . Истината е , че ПОВЕЧЕТО хора в България ги мързи, ама толкова ги мързи, че ако ги болеше толкова, до сега да са умрели. Повечето хора в България или реват, че нямат работа , или че нямат пари или и да работят, просто имитират работен вид. Работят здраво нищожен процент от хората и мъкнат на гърба си и колегите си и близките си , че и цялата икономика. Ето тези хора са изложени на риск в здравословен план, но уви , дори нямат право да се разболяват, защото за малко да ги няма на линия, нещата така влизат в батака, че после и с багер не можеш ги измъкна. :oops:
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот southern_sun » 15 Апр 2011, 22:03

dzheydacher написа:Всички знаем за максимата, която гласи, че трудът краси човека. Оказва се обаче,че прекомерната работа, колкото и да ни разкрасява не е много здравословна.
Учени установили, че тези, които декларират работен ден с продължителност повече от 11 часа са с 66 на сто по-уязвими от получаване на сърдечен удар.
Голяма част от хората в България работят повече от 11 часа. Вреди ли им работата или българите са изключение?

Първо зависи от естеството на работа, тук съм съгласна с Рамела, че някой просто имитират работа. Дори тази имитация да продължава 11 часа. На мен ми се е случвало почти година да работя по около 80 и малко отгоре часа на седмица, от това нито станах по-красива, нито по-богата. Оказа се, че трябва да се лиша от личен живот, защото не бях в състояние за нищо, нито от дом и семейство. Вместо да стана по богата се оказа, че имам куп проблеми от лично естество.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот southern_sun » 21 Апр 2011, 11:47

Май, май ще излезете прави, че многото работа вреди на здравето, някой се оплакват от разни гръбначни изкривявания вследствие на селскостопанска работа, други се оплакват от проблеми след дълго шофиране, сега се оказва, че и работещите на бюро пак страдат.Е къде да работим за да сме здрави и красиви?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот radina » 25 Апр 2011, 22:29

dzheydacher написа:Всички знаем за максимата, която гласи, че трудът краси човека. Оказва се обаче,че прекомерната работа, колкото и да ни разкрасява не е много здравословна.
Учени установили, че тези, които декларират работен ден с продължителност повече от 11 часа са с 66 на сто по-уязвими от получаване на сърдечен удар.
Голяма част от хората в България работят повече от 11 часа. Вреди ли им работата или българите са изключение?

Да бе учените да вземат да ми напазаруват и да ми заредят хладилника и ще се съглася с тях,другото което е че работливия българин е само мит, имитираме дейност да ни мине работното време и на края резултата е налице.На края на месеца работодателя се прави че ти плаща защото ние цял месец се правим че работим :D :D :D
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Апр 2011, 18:04

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Рамела » 26 Апр 2011, 21:46

Стига сте ни шашкали де :!: :roll: То едва ли не се оказва, че ми остават има-няма и 5 годинки :lol:
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Ivaylo » 26 Апр 2011, 22:15

Седим 12 часа, ама работим за 3. Това е проблема. :!:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот otvorete mi o4ite » 27 Апр 2011, 09:47

[quote="Рамела"]Истината е , че ПОВЕЧЕТО хора в България ги мързи, ама толкова ги мързи ... просто имитират работен вид. Работят здраво нищожен процент от хората и мъкнат на гърба си и колегите си и близките си , че и цялата икономика.

Да, да, да!!! Много съм съгласна с теб, Рамела. Едно товарно магаре на поне пет чифта кръстосани крака :lol:
otvorete mi o4ite
 
Мнения: 22
Регистриран на: 26 Апр 2011, 14:43
Местоположение: Абсурдия

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот HealthyBoy » 10 Май 2011, 22:51

Нервите и притеснението породени от работата водят до много проблеми, така че тази поговорка не ми се вижда много правилна :)
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот southern_sun » 11 Май 2011, 09:42

Ако някога се е твърдяло, че труда краси човека вижте хората, които бачкат на полето или в някой производствен цех по 12 часа на ден при това прави на крака!!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта