Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот marchinko73 » 12 Фев 2020, 18:34

Моите колежки са много ентусиазирани на тема здравословно хранене и по всякакъв начин се опитват и мен да ме вкарат в правия път. :wink: Даже, за да не ги разсърдя на няколко пъти се съгласих да закусвам с мюсли и овесени ядки... Туй да ви кажа въобще не е здравословна закуска за мъж! :lol:
Както и да е... Въпросът тука не е за закуската, а за червеното цвекло. Опитват се да ме убеждават, че е супер здравословно и полезно за много неща, включително и за черния дроб, ако го пия на сок...
Сега, да си призная да неотдавна си мислех, че червеното цвекло се ползва единствено за фураж на животните... :cow: Да не им чупя хатъра го опитах – нарязано на филийки... Ми то си е като фураж – има вкус на пръст!
И тъй като съм широко скроена личност и винаги съм готов да отговоря на новите предизвикателства, мисля да дам шанс на здравословното хранене, включвайки и червеното цвекло. Обаче отказвам да го хрупам натюр – ей тъй без нищо! :screaming: Дайте идеи за по-приемливото му и вкусно консумиране!
И да се върна на въпроса – чак толкова ли е полезно това нещо? И за какво по-точно? :?:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот Пламена И. » 13 Фев 2020, 10:58

Няма нужда и аз да те убеждавам в ползите от червеното цвекло... Колежките ти със сигурност се справят добре. :wink: Само да ти кажа, че е полезно не само за черния ти дроб, но и за уравновесяване на кръвното налягане, предотвратява образуването на тромби, съдържа витамин U, който помага за заздравяването на язви в стомаха... Да не пропусна - полезно е и за жлъчката, щитовидната жлеза и бъбреците.
Като не ти харесва да го ядеш "натюр", можеш да си го комбинираш настъргано в салатата със зеле и моркови. Като го овкусиш добре, вкусът на пръст се губи. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот Nely Nel » 13 Фев 2020, 16:48

Наистина е много полезно. Прави са момичетата. Аз си правя сок от червено цвекло, ябълка и моркови. Страхотен антиоксидант. И е направо витаминова бомба. Действа уникално тонизиращо. Препоръчвам ти да го пробваш.
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот Цвети Цветкова » 14 Фев 2020, 10:22

Не мога да разбера защо някой трябва да те убеждава да се храниш здравословно? Голям човек си, трябва и сам да го разбираш. Да, червеното цвекло е много полезно, но ако не ти харесва - не го яж. Има много други плодове и зеленчуци. По принцип организмът ни сам ни подсказва от какво има нужда.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот marchinko73 » 15 Фев 2020, 12:54

Nely Nel написа:Наистина е много полезно. Прави са момичетата. Аз си правя сок от червено цвекло, ябълка и моркови. Страхотен антиоксидант. И е направо витаминова бомба. Действа уникално тонизиращо. Препоръчвам ти да го пробваш.


Ами супер! Ще го пробвам. Дай рецептата - по колко от всичко? И един дилетантски въпрос: Как е най-полезно да се приема червеното цвекло - на сок, на салата, самостоятелно или в комбинация с други плодове и зеленчуци? :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот ganka67 » 17 Фев 2020, 18:36

По принцип сокът от червеното цвекло е много силен детоксикант и трябва да се започне с малки дози, за да не настъпи бурна реакция в организма. Примерно 50 мл сок от червено цвекло и205 мл. сок от моркови, като постепено съотношението на цвеклото се увеличава, докато стане 50%.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 18 Фев 2020, 10:17

Дей ги слушай за тия сокчета! Най-полезно е червеното цвекло, като си го настържеш в салатата със зеленцето и морковите и удариш с тая салата една ракия! :wink:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 19 Фев 2020, 10:02

Лош Холестерол 007 написа:Дей ги слушай за тия сокчета! Най-полезно е червеното цвекло, като си го настържеш в салатата със зеленцето и морковите и удариш с тая салата една ракия! :wink:


Ей това вече е здравословен съвет! :lol:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Толкова ли е полезно червеното цвекло?

Мнениеот marchinko73 » 20 Фев 2020, 10:18

lyuta_chushka95 написа:
Лош Холестерол 007 написа:Дей ги слушай за тия сокчета! Най-полезно е червеното цвекло, като си го настържеш в салатата със зеленцето и морковите и удариш с тая салата една ракия! :wink:


Ей това вече е здравословен съвет! :lol:


Абсолютно подкрепям! Как да не е здравословно? Витамини за имунитет и спирт против коронавируса - неочаквано добра комбинация, както се казва! Трябва да я патентоваме и да я пратим на китайците! :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта