Зъбни протези или зъбни импланти?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Зъбни протези или зъбни импланти?

Мнениеот Мики Маус » 18 Фев 2020, 11:24

Здравейте! Мога ли да помоля за мнения и лични впечатления по този въпрос: Кое е по-доброто решение – зъбни протези или импланти за възрастен човек? Става въпрос за майка ми. От доста време има проблеми със зъбите. Вече са й извадили повечето от горната челюст, а и долу липсват 4 зъба. До сега не искаше да си поставя изкуствени, но вече я убедих, че трябва да го направи. Четох, че липсата на зъб разрушава костта и като й казах, това май я убеди. Естествено зъболекарят отдавна я съветва да го направи, но тя отказва, понеже не вярва на лекари. Сега търсим най-добрия вариант за нея.
Кое е по-добре – да сложи импланти на липсващите зъби или да се направи протеза? Как се понасят протезите и имплантите? Има ли и някакъв друг вариант при положение, че някои от зъбите са здрави? Стоматологът ни препоръчва импланти, но бих искал да чуя и други мнения по въпроса.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Зъбни протези или зъбни импланти?

Мнениеот Паулу Коелюв » 18 Фев 2020, 18:23

Зъбните импланти определено са за предпочитане, но са доста скъпи. Наскоро четох, че се предлага протезиране с два щифта, което е много по-евтин вариант.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Зъбни протези или зъбни импланти?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 19 Фев 2020, 11:16

Когато има няколко здрави зъба и извадени между тях, не правят ли мост? Поне така съм чувал... Иначе имплантите казват, че са най-надеждни, но въпросът е можеш ли да си го позволиш?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Зъбни протези или зъбни импланти?

Мнениеот Мики Маус » 20 Фев 2020, 10:29

Бих искал да проуча възможностите по-обстойно. Може ли да ми препоръчате дентална клиника в Пловдив?
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Зъбни протези или зъбни импланти?

Мнениеот Пламена И. » 24 Фев 2020, 10:44

Мики Маус написа:Бих искал да проуча възможностите по-обстойно. Може ли да ми препоръчате дентална клиника в Пловдив?

Чувала съм добри неща за Дентален център "Вимплант" в Пловдив. Мои познати са били там и са много доволни. Може да проверите как стоят нещата с протезите и имплантите при тях.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Зъбни протези или зъбни импланти?

Мнениеот bbeleva » 03 Ное 2020, 12:57

Здравейте,
Импланти ще ви препоръча всеки стоматолог в България, поради по-високата им цена, но невинаги защото са по-доброто решение.
Имахме същата ситуация вкъщи и в крайна сметка сложихме протези, но изработени от мек материал който не дразни. В София ни ги поставиха, майка ми в момента казва, че се чувства много добре. Имайте предвид, че имплантите изискват МНОГО ДОБРА хигиена. поставям линкче с инфо за меките протези понеже може да ви е полезно https://igdental.bg/protezi-ot-meka-plastmasa.html
bbeleva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Яну 2019, 12:30


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта