Мога ли да намаля дозировката на Дормиплант, за да не ми пречи на работата?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Мога ли да намаля дозировката на Дормиплант, за да не ми пречи на работата?

Мнениеот petyo62 » 20 Фев 2020, 11:25

Здравейте! От преди две седмици отново имах проблеми с високо кръвно и ходих на преглед при кардиолог. Прегледа ме и каза, че сърцето ми е здраво. Изписа ми Дормиплант и Магнерот. Магнезият ми препоръча да го вземам три пъти на ден по време на храна. Обаче Дормиплант ми го изписа сутрин и вечер по една таблетка. Като четох листовката, видях, че пише: Това лекарство може да намали способността за шофиране. И не трябва да се пие по-малко от два часа преди да седнеш зад волана. На мен това ми е работата – карам камион и не ми се иска да поемам каквито и да било рискове.
Въпросът ми е дали мога да вземам само по една таблетка вечер? Или и двете наведнъж, но да не ми влияе на шофирането през деня... Така или иначе това е лекарство за безпокойство и смущения на съня – така пише в упътването... Поне на пръв поглед няма връзка с повишаване на кръвното налягане.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Мога ли да намаля дозировката на Дормиплант, за да не ми пречи на работата?

Мнениеот ganka67 » 20 Фев 2020, 13:00

На мен ми бяха изписали Дормиплант и понеже работя с машини имах същия проблем. Докторът ми каза, че през седмицата мога да вземам по една таблетка вечер, а в събота и неделя, когато почивам - да си ги пия по две - сутрин и вечер.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Мога ли да намаля дозировката на Дормиплант, за да не ми пречи на работата?

Мнениеот petyo62 » 22 Фев 2020, 15:19

ganka67 написа:На мен ми бяха изписали Дормиплант и понеже работя с машини имах същия проблем. Докторът ми каза, че през седмицата мога да вземам по една таблетка вечер, а в събота и неделя, когато почивам - да си ги пия по две - сутрин и вечер.


Благодаря! Значи може да се намали дозата на 1 таблетка вечер? Така почнах да ги пия и аз. Не се чувствам зле и спя нормално. Днес и утре ще си ги вземам, както ми ги е предписал доктора по 2 таблетки.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Мога ли да намаля дозировката на Дормиплант, за да не ми пречи на работата?

Мнениеот Паулу Коелюв » 24 Фев 2020, 17:55

Мисля, че все пак е редно да се консултираш и с лекаря, който ти ги е предписал дали е удачно да намалиш дозата.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Мога ли да намаля дозировката на Дормиплант, за да не ми пречи на работата?

Мнениеот petyo62 » 25 Фев 2020, 10:29

Паулу Коелюв написа:Мисля, че все пак е редно да се консултираш и с лекаря, който ти ги е предписал дали е удачно да намалиш дозата.

Така и направих. Обадих се на доктора и му обясних ситуацията. Каза ми същото - през седмицата по 1 хапче, в събота и неделя - по 2. Не можело до се вземат по 2 вечер.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта