С какво да лекувам навяхвания и отоци?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

С какво да лекувам навяхвания и отоци?

Мнениеот CekoVW » 29 Фев 2020, 14:29

Здравейте! Преди няколко дни ми се случи много тъп инцидент в завода. Блъсна ме мотокар. Основния удар е в краката, а при падането съм си изкълчил глезена на левия крак и си навехнах китката на дясната ръка. Добре, че няма нищо счупено – сама сериозни натъртвания. Двата ми крака са тъмносини от кръвонасядания и много болят. Докторът ми каза да ги налагам с компрес от риванол и да мажа синините с троксевазин. За глезена и китката ми изписа диклак гел и хапчета нурофен форте за болката. Особено ме притеснява глезена, защото е много подут и боли. Не мога да стъпя на левия крак. Китката не е много по-добре, но поне не е толкова отекла. Дайте ми някакъв съвет за компреси или някакви мазила, за да мине по-бързо.
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: С какво да лекувам навяхвания и отоци?

Мнениеот ganka67 » 01 Мар 2020, 11:13

Аз нали съм по бабешките лекове, налагам натъртеното място със зелев лист. Компресите с риванол също помагат. Ей тука можеш да видиш още някои методи: Премахнете отока и синината след натъртване по 7 бързи и ефикасни природни начина
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: С какво да лекувам навяхвания и отоци?

Мнениеот Паулу Коелюв » 02 Мар 2020, 12:14

За лечение на изкълчен глезен много добро средство е и магнезиевия сулфат. Разтваряш едно пакетче от 30 гр. в половин чаша топла вода и мажеш глезена. Оставяш го да подейства за около половин час. Прави се 2 пъти на ден в продължение на 3-4 дни. Успех и бързо оздравяване!
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: С какво да лекувам навяхвания и отоци?

Мнениеот CekoVW » 04 Мар 2020, 11:11

Ей, благодаря за съветите! Отоците спаднаха, а синините се разсейват и вече не са черно сини. Пак наболява, като ходя, но не е каквото беше в началото. :thumbup:
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта