Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот Борис.Пенев » 06 Мар 2020, 11:27

Работата ми е свързана с много пътуване и не винаги е възможно да си измия ръцете. Разбира се носа бутилка вода в колата и течен сапун, но понякога забравям да я напълня или свършва насред път. Имам някакви мокри кърпи за такива случаи, но честно казано никога не обръщам внимание каква марка вземам – казвам: един пакет кърпи и това е. Много добре чистят мръсотията, но не съм сигурен дали убиват бактериите и вирусите. Сега се загледах, че на последните, които съм купил... Пише, че са без алкохол, а нали казаха специално за коронавируса, че се убива със спирт... сигурно и с другите вируси е така... Това значи ли, че занапред трябва да си вземам мокри кърпи с алкохол? Напоследък много говорят за тези дезинфекциращи гелове. Никога не съм ползвал такъв. Това по-добре ли ще е от мокрите кърпи? Каква марка ще ми препоръчате да взема да го пробвам?
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот CinemaFreak » 06 Мар 2020, 13:30

Бих заложил на антибактериалния гел, защото много по-добре почиства. Кърпичките имат и спирт в тях (някои), но те са по-непопулярни. Масовите са просто с аромат и някакъв слаб дезинфектант.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот petyo62 » 07 Мар 2020, 21:33

Аз съм традиционалист - предпочитам си водата и сапуна. Ако няма друг начин - и мокрите кърпички вършат работа, но според мен трябва да са със спирт. На тия антибактериални гелове вяра им нямам.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот Борис.Пенев » 08 Мар 2020, 11:11

petyo62 написа:Аз съм традиционалист - предпочитам си водата и сапуна. Ако няма друг начин - и мокрите кърпички вършат работа, но според мен трябва да са със спирт. На тия антибактериални гелове вяра им нямам.

Ами и на мен тези дезинфекциращи гелове ми изглеждат странни... нали само си мажеш ръцете с тях, а не ги миеш... Хубаво - убиват микробите, но не махат мръсотията, нали?
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот zlati1459 » 10 Мар 2020, 09:55

Аз ползвам антибактериален гел без отмиване, тъй като ми е невъзможно да си мия ръцете толкова често , мисля, че марката не е от толкова съществено значение, а и сапуните изсушават ръцете много, докато гелът ги овлажнява приятно и защитата му е ефективна срещу вируси и микроби.
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот iriny » 10 Мар 2020, 10:29

За всеки случай аз си ги нося с мен и двете. :smile: Лично мое мнение е, че антибактериалния гел е за предпочитане.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот Цвети Цветкова » 11 Мар 2020, 10:22

Наскоро ми попадна статия за за антибактериалния гел и защо не е добре да се използва. На първо място се казва, че преди да се нанесе гелът, ръцете трябва да се почистят с мокра кърпичка. Освен това изсушава кожата и при продължителна употреба предизвиква раздразнения. В статията казват още, че също така влияе неблагоприятно върху имунната система и прекалената му употреба може да доведе до резистентност на бактериите.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот radipetrova » 17 Мар 2020, 01:59

По принцип има антибактериални мокри кърпички със съдържание на спирт, но той е в много по-малка концентрация от антибактериалния гел. В момента няма наличност на подобни гелове и затова може да ползваш силен спирт или ракия. Аз съм си направила едно шишенце ракия и към нея съм добавила 30 капки масло от чаено дърво, за да ароматизира иначе миришеш като кварталните пияници :grin:
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот Nely Nel » 26 Май 2020, 17:17

Според мен малките антибактериални спрейчета са много подходящи, а и удобни за ползване. Не заемат много място в чантата. :wink:
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Антибактериален гел или мокри кърпички - кое е по-подходящо?

Мнениеот optimeon » 03 Май 2021, 22:05

аз залагам на гела
optimeon
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юни 2020, 20:12

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта