Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот marchinko73 » 29 Апр 2020, 10:20

Понеже съм пушач и не смятам скоро да отказвам цигарите, живо ме интересува темата дали сме по-застрашени от заразяване с коронавирус или напротив… Доста неща изчетох по въпроса и както се сещате - мненията са коренно противоположни. Французите и италианците например смятат, че никотинът помага срещу COVID-19 и дори във Франция смятаха да раздават никотинови лепенки на пациенти и медици... Други изследвания пък твърдят, че тъй като белите дробове на пушачите вече са увредени от никотина, те са по-податливи на заразяване и освен това прекарват много по-тежко болестта, заради намаления дихателен капацитет.
Общо взето тия вторите звучат доста притеснително и макар, че ми се иска да вярвам на французите и италианците, отрицателните статии ми изглеждат по-правдоподобни. Като оставим настрана вредата от тютюнопушенето като цяло, как мислите - никотинът дали помага срещу коронавируса?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот CinemaFreak » 29 Апр 2020, 11:28

Доколкото разбирам, никотинът пречи на нещо в кръвта и вирусът става по-трудно придвижим в организма. Въпреки това, никотинът не е най-фаталното нещо в цигарите, по-опасен е катранът. Във всеки случай и да си пушач, не си по-предпазен от нищо, освен от коронавирус, което е мноооого, много съмнително дали наистина е така.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот Мики Маус » 29 Апр 2020, 14:58

Коронавируса им е най-малкия проблем на пушачите. Него може и да го преболедуват и да оцелеят, ама ракът не прощава! :sad:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот Момчил Митев » 30 Апр 2020, 11:30

Вече става трети месец, откакто отказах цигарите и искам да ви кажа, че се чувствам отлично! Според мен затрудненото дишане в следствие на тютюнопушенето прави пушачите по-рискова група, ако не са по-застрашени от заразяване с коронавирус, то поне е сигурно, че биха прекарали заболяването много по-тежко. Наскоро ми попадна една интересна статия. Може да ви е полезна... :wink: Пушачите са рискова група за COVID-19
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот Паулу Коелюв » 26 Май 2020, 09:24

Малко странно ми звучи заклет пушач да се притеснява от коронавирус, а не примерно от рак на белите дробове. :grin: То и в двата случая не е сигурно дали ще го хванеш, но опасността си съществува... Ако за COVID-19 е много съмнително дали ще те убие, при положение, че нямаш други заболявания, то при рака е 90% сигурно.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот marchinko73 » 28 Май 2020, 09:01

Паулу Коелюв написа:Малко странно ми звучи заклет пушач да се притеснява от коронавирус, а не примерно от рак на белите дробове. :grin: То и в двата случая не е сигурно дали ще го хванеш, но опасността си съществува... Ако за COVID-19 е много съмнително дали ще те убие, при положение, че нямаш други заболявания, то при рака е 90% сигурно.

Принципно си прав... Ама все пак е щеше да е успокоително, ако цигарите помагаха поне за едно нещо... :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот Момчил Митев » 04 Юни 2020, 16:49

marchinko73 написа:
Паулу Коелюв написа:Малко странно ми звучи заклет пушач да се притеснява от коронавирус, а не примерно от рак на белите дробове. :grin: То и в двата случая не е сигурно дали ще го хванеш, но опасността си съществува... Ако за COVID-19 е много съмнително дали ще те убие, при положение, че нямаш други заболявания, то при рака е 90% сигурно.

Принципно си прав... Ама все пак е щеше да е успокоително, ако цигарите помагаха поне за едно нещо... :lol:

Ааа, цигарите помагат, как не!? Помагат да ти се опразни джоба и да ти се скапе здравето!
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Пушачите по-застрашени ли са от заразяване с коронавирус или напротив?

Мнениеот marchinko73 » 05 Юни 2020, 10:06

Значи, забелязал съм, Момчил Митев, че бившите пушачи стават най-заклетите противници на тютюнопушенето. По-свирепи са и от тези, които никога не са опитвали! :lol: Но това е в кръга на шегата. Иначе - поздравления за волята да спреш цигарите! :thumbup:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта