Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Мнениеот CekoVW » 07 Май 2020, 19:01

Здравейте!
Въпреки надеждите ми, че ще изкара до есента акумулатора ми окончателно сдаде багажа. Сега трябва да купувам нов и се чудя каква марка да е. Колата ми е Volkswagen Golf 4 1.9 TDI - 90 коня. Взех я с този акумулатор, който е 77 Ah. Не е от марките, които се препоръчват по форумите. Той сигурно и затова изкара толкова малко време... Като чета, хората препоръчват Varta, Bosch, Banner... обаче са доста скъпички. В момента не мога да се изръся толкова пари. Има ли някакъв среден вариант? Гледах и българските марки Елхим-Искра и MONBAT, обаче и техните цени не са ниски. Вие с какви акумулатори карате и колко издържат? Дайте мнения и предложения. :car:
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Мнениеот petyo62 » 08 Май 2020, 09:17

Ако си забелязал, в специализираните сайтове за акумулатори има опция да избереш марката на колата, модел, вид и кубатура на двигателя и ти излиза най-подходящия за твоята кола. Освен това в ръководството на автомобила трябва да пише какъв да е акумулатора. По отношение на марката, аз съм твърдо за Varta. Вярно, че са малко по-скъпи, но предпочитам да не си правя експерименти с качеството.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Мнениеот CekoVW » 11 Май 2020, 09:27

petyo62 написа:Ако си забелязал, в специализираните сайтове за акумулатори има опция да избереш марката на колата, модел, вид и кубатура на двигателя и ти излиза най-подходящия за твоята кола. Освен това в ръководството на автомобила трябва да пише какъв да е акумулатора. По отношение на марката, аз съм твърдо за Varta. Вярно, че са малко по-скъпи, но предпочитам да не си правя експерименти с качеството.


Проверих параметрите и открих един на доста изгодна цена. Марката е Veber. Пише, че са германски акумулатори с доста добро качество. Някой има ли мнение за тях?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 12 Май 2020, 09:02

И аз съм чувал, че Veber са добри, но ако ти трябва качество - Bocsh е марката!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Мнениеот CekoVW » 13 Май 2020, 09:06

Лош Холестерол 007 написа:И аз съм чувал, че Veber са добри, но ако ти трябва качество - Bocsh е марката!

То е ясно, че Varta и Bocsh са супер добри, но и цената им е добра. За момента не мога да си го позволя. Поръчах Veber. Дано да излезе читав! На промоция цената за 77 Ah в момента е 95 лв. Далаверка си е! :wink:
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел 1.9

Мнениеот petyo62 » 14 Май 2020, 09:22

CekoVW написа:
Лош Холестерол 007 написа:И аз съм чувал, че Veber са добри, но ако ти трябва качество - Bocsh е марката!

То е ясно, че Varta и Bocsh са супер добри, но и цената им е добра. За момента не мога да си го позволя. Поръчах Veber. Дано да излезе читав! На промоция цената за 77 Ah в момента е 95 лв. Далаверка си е! :wink:

От някакъв сайт ли го поръча? Дано да излезе читав. Аз по принцип избягвам да пазарувам такива неща онлайн. Акумулаторите си ги купувам от специализиран магазин, където ми замерват и зареждането от автомобила и ми дават гаранция.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта