Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот mimeto96 » 08 Май 2020, 18:41

Здравейте! Понеже в този форум винаги получавам достоверна информация и добри съвети искам да попитам и за това. Ако си спомняте, бяха казали, че ибупрофенът е противопоказен да се пие, ако си заразен с COVID-19. Даже писаха, че влошавал състоянието на болния. После пък казаха, че не били сигурни дали е точно така и дори се появи информация, че това е фалшива новина. Интересувам се, защото при главоболие пия Ибупром Спринт МАКС, от който много бързо ми минава. Използвам го и при други болежки. А като имам хрема пия Ибупром Синус, от който също съм много доволна като ефективност. Както знаете коронавируса има доста дълъг период, през който заразеният не знае, че е болен. Въпросът ми е, ако човекът през този инкубационен период ползва ибупрофен под някакво форма, това дали ще утежни състоянието му в последствие? Никой не знае кога може да се зарази, затова се притеснявам. Дали да го сменям с други обезболяващи? Какво е мнението ви по въпроса?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот Innerlane » 09 Май 2020, 17:23

Носят се такива слухове и съвети из Интернет и новините. Обаче няма клинично проучване, което да доказва, че млад, прав човек без никакви съпътстващи други заболявания, който е носител на коронавируса, ще се влоши от ибупрофен или друго НСПВС. Аз лично докато не видя резултати от такова проучване, не вярвам. :mrgreen:
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот mimeto96 » 11 Май 2020, 08:58

Innerlane написа:Носят се такива слухове и съвети из Интернет и новините. Обаче няма клинично проучване, което да доказва, че млад, прав човек без никакви съпътстващи други заболявания, който е носител на коронавируса, ще се влоши от ибупрофен или друго НСПВС. Аз лично докато не видя резултати от такова проучване, не вярвам. :mrgreen:

Лошото е, че пишат много непроверени или направо неверни неща в интернет. По телевизията също не са по-добре нещата... Личния ми лекар също не може да ми даде еднозначен отговор на този въпрос... :sad:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот ganka67 » 11 Май 2020, 09:18

Според мен тома са поредните журналистически измислици по темата с коронавируса. На какво ли не се наслушахме вече! Пий си спокойно Ибупром, щом ти помага и не се притеснявай излишно.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 12 Май 2020, 09:09

Въпросът ти е интересен. Ако наистина ибупрофенът влошава състоянието на болния от коронавирус, то би трябвало да влияе отрицателно и през инкубационния период. Разбира се, това не е доказано. Ако все пак се притесняваш, може при главоболие да пиеш ацефеин или беналгин - едното е с аспирин, а другото - с аналгин, но и двете съдържат кофеин.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот mimeto96 » 13 Май 2020, 08:57

Лош Холестерол 007 написа:Въпросът ти е интересен. Ако наистина ибупрофенът влошава състоянието на болния от коронавирус, то би трябвало да влияе отрицателно и през инкубационния период. Разбира се, това не е доказано. Ако все пак се притесняваш, може при главоболие да пиеш ацефеин или беналгин - едното е с аспирин, а другото - с аналгин, но и двете съдържат кофеин.


Благодаря за мнението! Пробвала съм с ацефеин и беналгин, дори с парацетамол, но установих, че най-бързо ми минава от ибупром макс. Мисля да продължавам да го ползвам, поне докато не представят доказателства, че наистина влияе негативно при заразяване с COVID-19.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 14 Май 2020, 09:12

Мен ако питаш, журналистите се чудят с какво да си запълнят рубриките. Тонове глупости се изписаха за тоя коронавирус. Щом не са го съобщили официално, значи не е вярно. Те и за никотина, дето предпазвал от COVID-19 писаха разни неща, но пак непотвърдени...
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Опасно ли е да се пие Ибупрофен заради коронавируса?

Мнениеот mimeto96 » 15 Май 2020, 18:50

lyuta_chushka95 написа:Мен ако питаш, журналистите се чудят с какво да си запълнят рубриките. Тонове глупости се изписаха за тоя коронавирус. Щом не са го съобщили официално, значи не е вярно. Те и за никотина, дето предпазвал от COVID-19 писаха разни неща, но пак непотвърдени...

Така е. Обаче от цялата ситуация си патим ние. Постоянно ни вкарват в някакви филми и ни карат да се притесняваме за такива елементарни работи като какво хапче против главоболие да пием. :sad:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта