Никой не знае какво ми е.. Паротидна жлеза

Никой не знае какво ми е.. Паротидна жлеза

Мнениеот vaciyus » 14 Май 2020, 15:04

След дълго обикаляне на страната (без София) и куп консултации с УНГ и ЛЧ хирурзи, нямам диагноза. От 9 месеца се боря с подуване и болки в лява паротидна жлеза. При отпушване се изтича слюнка с не особено приятен вкус и така до следеащото запушване. Имам всекидневен дискомфорт, понякога и силни болки. Кръвни изследвания - перфектни, Комп.томография на жлезата и органите около нея също нормална, само леко уголемена паротидна жлеза, това е така, защото като се обърна и изпъква подутина под ухото. Понякога при натиск усещам пукащ звук от жлезата. Казват, че съм изкарала инфекция и сега тъканта вероятно е увредена и няма какво да се направи. Възможно ли е и как да живея с хронична болка и ежедневно подуване и запушване. Само да доуточня, в началото ми се запушване само при хранене, сега не е така. Сутрин особено почти винаги е подута. Гърлен секрет също ми е взиман, уж за вируси и бактерии, но и той беше чист. Също така проблема с жлезата възникна 2 седмици след премахване на горен мъдрец от същата страна, ако има някакво значение.. Благодаря предварително, ако някой най накрая разбере какво ми е. Жена на 24 год.
vaciyus
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2020, 14:57

Re: Никой не знае какво ми е.. Паротидна жлеза

Мнениеот Dr Dimitrova » 28 Май 2020, 14:22

Здравейте!
Предварителната диагноза е неинфекционен паротит- възпаление на паротитата.
Обърнете се към челюстно-лицев хирург за да види има ли запушване не протока и да ви поеме по нататък.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта