Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот klara » 07 Мар 2016, 12:34

Крачката към развода е лесна, в смисъл, че сега като че ли бързо взимат това решение хората. Според мен едва когато и двамата са опитали абсолютно всичко да запазят брака си и са разбрали, че няма наистина смисъл и не може да се получи, едва тогава я направи тази крачка.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Neven498 » 07 Мар 2016, 16:21

Ми то пак зависи от това, как са пристъпили и към крачката за брака. Ако са се оженили без много да му мислят и разводът им би бил пак такъв. Поне такива са ми впечатленията, много хора се женят прекалено бързо, без да са готови.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Мар 2016, 16:27

Neven498 написа:Ми то пак зависи от това, как са пристъпили и към крачката за брака. Ако са се оженили без много да му мислят и разводът им би бил пак такъв. Поне такива са ми впечатленията, много хора се женят прекалено бързо, без да са готови.

Колко време е показното, че брака се е получил, но все пак не е задължително да е вечен? 2-3 години? Аз познавам много двойки, които са се събрали набързо и са заедно вече 10 години, но ако утре се разведат, дали бракът им е бил неуспешен и дали се държи на бързия брак?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Malina » 08 Мар 2016, 15:33

Не знам защо толкова се страхуват хората от развода, нима е по-добре децата им да растат в среда, в която няма любов, а само недоволство и дори омраза? На кого помагат, когато съхраняват унищожения си брак?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот tinkerbell » 08 Мар 2016, 15:56

Така е, основна мисия на всеки човек е да бъде щастлив, и то не за сметка на друг. А когато има брак и деца, отговорност за емоционалното здраве е и към децата. Да не стават жертви и да не бъдат лишавани от любов, независимо дали родителите живеят или не под един покрив.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2016, 16:01

tinkerbell написа:Така е, основна мисия на всеки човек е да бъде щастлив, и то не за сметка на друг. А когато има брак и деца, отговорност за емоционалното здраве е и към децата. Да не стават жертви и да не бъдат лишавани от любов, независимо дали родителите живеят или не под един покрив.

Много често децата, като живеят под един покрив с родителите си виждат голям зор. :mrgreen: Наше приятелско семейство винаги намираха повод да се скарат, почти не можеха да се контролират пред непознати хора, а у тях не ми се мисли какво е било. Около 4 години живееха и поддържаха този фарс, докато накрая на се разделиха, резултата беше велик. Децата станаха по-спокойни, а преди постоянно викаха и удряха, бяха изнервени и агресивни, майката се подмлади и разкраси, а баща им си намери нова приятелка, с която се разбират добре и си личи, че е щастлив. Ами като трябва да се случи, нека да се случи, вместо всички в семейството да се тормозят
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот pavleta » 11 Мар 2016, 14:58

Rali_hr написа:
tinkerbell написа:Така е, основна мисия на всеки човек е да бъде щастлив, и то не за сметка на друг. А когато има брак и деца, отговорност за емоционалното здраве е и към децата. Да не стават жертви и да не бъдат лишавани от любов, независимо дали родителите живеят или не под един покрив.

Много често децата, като живеят под един покрив с родителите си виждат голям зор. :mrgreen: Наше приятелско семейство винаги намираха повод да се скарат, почти не можеха да се контролират пред непознати хора, а у тях не ми се мисли какво е било. Около 4 години живееха и поддържаха този фарс, докато накрая на се разделиха, резултата беше велик. Децата станаха по-спокойни, а преди постоянно викаха и удряха, бяха изнервени и агресивни, майката се подмлади и разкраси, а баща им си намери нова приятелка, с която се разбират добре и си личи, че е щастлив. Ами като трябва да се случи, нека да се случи, вместо всички в семейството да се тормозят


Като не става, не става. Колкото по-бързо разбере човек това нещо и го превъзмогне, толкова по-добре. Нито е първият, нито ще е последният. С децата вече е по-сложно. Ако и двамата родители се държат като възрастни и поставят нуждите на децата си на първо място, а не собствените си егоцентрични нагласи и разсъждения, нещата бързо влизат в коловоза на добрия тон. Иначе постоянно да се дразниш другия какво казал, пък какво направил, номера, глупости, не е работа и след развода.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2016, 15:42

pavleta написа:
Като не става, не става. Колкото по-бързо разбере човек това нещо и го превъзмогне, толкова по-добре. Нито е първият, нито ще е последният. С децата вече е по-сложно. Ако и двамата родители се държат като възрастни и поставят нуждите на децата си на първо място, а не собствените си егоцентрични нагласи и разсъждения, нещата бързо влизат в коловоза на добрия тон. Иначе постоянно да се дразниш другия какво казал, пък какво направил, номера, глупости, не е работа и след развода.

Аз не мога да разбера, какво имаш предвид с това изречение - имаш предвид това държание СЛЕД развода, или това да се случи, за да не се стига до развод? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Kaya » 11 Мар 2016, 17:16

За мен лично е много важно, ако бракът е неспасяем да завърши с развод. Независимо добрите чувства между родителите, ако се съхранят такива, то това все пак не е честно за никой в двойката. Децата свикват да бъдат и с разведени родители, това е оправдание за страхливите възрастни. Трябва да се даде шанс на хората да си търсят щастието, било то с развод, било то и с последвала връзка.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот pavleta » 12 Мар 2016, 12:17

Pipilota написа:
pavleta написа:
Като не става, не става. Колкото по-бързо разбере човек това нещо и го превъзмогне, толкова по-добре. Нито е първият, нито ще е последният. С децата вече е по-сложно. Ако и двамата родители се държат като възрастни и поставят нуждите на децата си на първо място, а не собствените си егоцентрични нагласи и разсъждения, нещата бързо влизат в коловоза на добрия тон. Иначе постоянно да се дразниш другия какво казал, пък какво направил, номера, глупости, не е работа и след развода.

Аз не мога да разбера, какво имаш предвид с това изречение - имаш предвид това държание СЛЕД развода, или това да се случи, за да не се стига до развод? :roll:


Да, след развода. Защото много бащи сякаш забравят за децата си и нито им се обаждат, да не говорим за помощ в отглеждането. Като си разбрал, че не можеш да живееш с майка им дай сега да я наказваш по този начин и да си отмъщаваш едва ли не! Защо, толкова ли не можеш да надскочиш злобата и лошотията си?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта