Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот CinemaFreak » 27 Май 2020, 16:28

Днес в банката ме изненадаха, че вече за всяка вноска на пари ми искат такса от 1 лев. Попитах защо, а те ми отговориха, че "така се изисквало".
Напълно ми е ясно, че е много вероятно заради коронавируса в моята банка имат допълнителни разходи, които ние трябва да поемем.
Усетихте ли увеличение на цените на други стоки и услуги? В хранителните стоки не мога да го усетя, но казват, че ресторантите са с 10-15% по-високи цени. Как ще им дойде тогава и по-ниското ДДС? Ами направо като подарък...
Защо никой не говори за таксата коронавирус и легална ли е тя? И защо КЗП мълчи?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот Nely Nel » 27 Май 2020, 20:01

Не зная за банките, но определено ми прави впечатление, че в магазините стоките са по-скъпи. Аз си пазарувам обикновено едни и същи неща от определени магазини и зная колко струват. Всичко е поскъпнало. Само не мога да си обясня защо... :sad:
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот varlam » 27 Май 2020, 20:29

напълно е нормално да плащате повече, такива са времената. В крайна сметка, искате по-добро обслужване, както преди. Няма да е както преди, при това и ще струва повече. Таксата коронавирус не е чак така лоша идея.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот marchinko73 » 28 Май 2020, 09:15

Що се отнася до банките, те май още преди епидемията започнаха да вдигат таксите. Аз имам сметки в Първа инвестиционна и в Булбанк - и на двете места таксите за обслужване на сметките и за теглене от банкомат са увеличени... Не зная дали е такса коронавирус, но си е факт.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот petyo62 » 28 Май 2020, 16:27

Заради тоя коронавирус ни разказаха играта! Банки, хранителни стоки, лекарства... Всичко поскъпва, а заплатите - надолу... Не знам управляващите как я мислят тая работа, ама няма няма да я бъде дълго време според мен!
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот iriny » 02 Юни 2020, 18:58

varlam написа:напълно е нормално да плащате повече, такива са времената. В крайна сметка, искате по-добро обслужване, както преди. Няма да е както преди, при това и ще струва повече. Таксата коронавирус не е чак така лоша идея.

Не мога да разбера кое му е нормалното... На базата на какво са увеличени цените? Поне аз не съм усетила някъде обслужването да се е подобрило.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Такса Коронавирус - усетихте ли я вече по вашия джоб?

Мнениеот ganka67 » 04 Юни 2020, 19:22

petyo62 написа:Заради тоя коронавирус ни разказаха играта! Банки, хранителни стоки, лекарства... Всичко поскъпва, а заплатите - надолу... Не знам управляващите как я мислят тая работа, ама няма няма да я бъде дълго време според мен!

Нали казаха, че от 15 юни отменят извънредната обстановка и мерките? Дано след това вече нещата да се нормализират и всичко да си дойде на мястото!
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта