С какво си дезинфекцирате продуктите от магазина?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

С какво си дезинфекцирате продуктите от магазина?

Мнениеот Nely Nel » 27 Май 2020, 19:54

Здравейте! Искам да ви попитам вие дезинфекцирате ли продуктите, след като ги купите от магазина и как точно го правите? Опасността от зараза с коронавируса още не е отминала и честно казано продължавам да се притеснявам. Прави ми впечатление, че все повече продавачи в магазините са без маски и ръкавици. Клиентите също. Не ми се мисли тази стока, която купувам през колко ръце е минала!
Купила съм си спирт - 95 градуса и с един пулвилизатор пръскам всички опаковки, които вземам от магазина. Плодовете и зеленчуците ги мия със сапун, но не съм сигурна дали това има ефект. Това според вас дали е достатъчно, за да ги дезинфекцирам? Вие как постъпвате?
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: С какво си дезинфекцирате продуктите от магазина?

Мнениеот ganka67 » 27 Май 2020, 20:11

Стоките от магазина задължително трябва да се дезинфекцират. Аз гледам да купувам само пакетирани продукти. В коридора съм оставила спрей дезинфектант и още щом се прибера вадя опаковките от торбата и ги пръскам. После естествено хвърлям дрехите за пране и се мия. Плодовете и зеленчуците ги оставям на терасата за два дни, а преди консумация ги измивам с препарат и вода. В хладилника нищо не влиза без дезинфекция!
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: С какво си дезинфекцирате продуктите от магазина?

Мнениеот varlam » 27 Май 2020, 20:26

Бих заложил на чист спирт, размесен с малко преварена вода. С пулверизатора пръскам, след това чистя с кърпа. По-добре, отколкото да се притеснявам.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: С какво си дезинфекцирате продуктите от магазина?

Мнениеот Пламена И. » 28 Май 2020, 13:04

Аз също използвам чист спирт, за да дезинфекцирам продуктите от магазина. А с прясното месо как постъпвате?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: С какво си дезинфекцирате продуктите от магазина?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 01 Юни 2020, 10:05

Пламена И. написа:Аз също използвам чист спирт, за да дезинфекцирам продуктите от магазина. А с прясното месо как постъпвате?

Спиртът е добър дезинфектант. И аз го използвам. А за месото - само го измивам преди да го сготвя. Тъй като се подлага на термична обработка, смятам, че това е достатъчно.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта