5G и разпространението на коронавируса

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

5G и разпространението на коронавируса

Мнениеот Паулу Коелюв » 05 Юни 2020, 17:44

Доста хора са убедени, че 5G технологията е причина за пандемията и короновирусът всъщност е нещо като лъчева болест.
Дали това е поредната "световна лудост", която, както твърдят социолозите се появява регулярно на 2-3- месеца? Вярно, че е смехотворно да се твърди, че 5G мрежите разпространяват коронавируса. То все едно да обвиниш микровълновата си печка, че го разпространява! Вирусите се пренасят от живите организми - това е ясно. Обаче във всяко твърдение, дори и най-безумното на пръв поглед може да се крие частица истина.
Дали все пак мобилните мрежи не са допринесли с нещо за пандемията? Например дали е възможно нейонизиращите лъчения да са предизвикали някакъв вид мутация, която да е подпомогнала проявата на COVID-19? Или пък дали не действат отслабващо на имунната система на хората и те да стават по-податливи на заболявания? Като оставим на страна коронавируса, какво ще кажете за рязкото увеличаване на броя на хора с ракови заболявания?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: 5G и разпространението на коронавируса

Мнениеот varlam » 05 Юни 2020, 21:11

Учудва ме, че има подобна тема в един здравен форум. Едно от най-лошите неща на демокрацията е това, че всеки може да си изкаже мнението. Може и да не е прав.

5G технологията е научен напредък, който ще позволи по-бърз интернет. Много вероятно е да има и по-високи технологии след това. Смешното е, че има определени хора, които настояват на това да не се движим напред и ако може, да стоим някъде през 80-те години на 20 век.

Коронавирусът няма нищо общо с въпросната технология, но това е конспиративно мислене, което хората обожават.

Ако хората си миеха ръцете повече, вероятно щеше да има по-малко жертви. Без чипиране, псевдо-теории за ваксини, параноични планове за завладяване на Земята от извънземен разум - без тях се живее по-лесно.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: 5G и разпространението на коронавируса

Мнениеот Паулу Коелюв » 08 Юни 2020, 09:19

varlam написа:Учудва ме, че има подобна тема в един здравен форум. Едно от най-лошите неща на демокрацията е това, че всеки може да си изкаже мнението. Може и да не е прав.

5G технологията е научен напредък, който ще позволи по-бърз интернет. Много вероятно е да има и по-високи технологии след това. Смешното е, че има определени хора, които настояват на това да не се движим напред и ако може, да стоим някъде през 80-те години на 20 век.

Коронавирусът няма нищо общо с въпросната технология, но това е конспиративно мислене, което хората обожават.

Ако хората си миеха ръцете повече, вероятно щеше да има по-малко жертви. Без чипиране, псевдо-теории за ваксини, параноични планове за завладяване на Земята от извънземен разум - без тях се живее по-лесно.

Ако разгледате по-обстойно форума, ще видите много и различни теми. То затова е форум - хората да си казват мнението. И да питат, за да могат да получат адекватен отговор от по-компетентните от тях. Съгласен съм, че се прекалява с конспиративните теории покрай 5G мрежата и коронавируса, някои от тях са напълно във сферата на фантастиката и криминалните романи... но... Какво ще кажете за излъчването, което в момента макар че не е 5G, пак си го има. Дали влияе върху здравето на хората?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: 5G и разпространението на коронавируса

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 08 Юни 2020, 17:03

Имаше доста теории за произхода на COVID-19 и спорове дали е получен по естествен начин или е създаден в лаборатория като биологично оръжие, обаче да се намесват и 5G технологиите, ми изглежда вече мнооого конспиративно! :lol:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: 5G и разпространението на коронавируса

Мнениеот mimeto96 » 10 Юни 2020, 09:59

Лош Холестерол 007 написа:Имаше доста теории за произхода на COVID-19 и спорове дали е получен по естествен начин или е създаден в лаборатория като биологично оръжие, обаче да се намесват и 5G технологиите, ми изглежда вече мнооого конспиративно! :lol:

Защо пък да не е истина? До сега някой някъде дали е чул или видял информация, която да е напълно достоверна? Аз поне не съм!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: 5G и разпространението на коронавируса

Мнениеот marchinko73 » 11 Юни 2020, 10:27

Пълни глупости! Вируса си е вирус. Няма нищо общо с технологиите, освен че може да бъде създаден в лаборатория. А за отслабването на имунната система на хората и податливостта им на заболявания едва ли са виновни излъчванията от мобилните мрежи. Огледайте се в каква кочина живеем: какъв въздух дишаме, каква вода пием, какво ядем... Няма смисъл да търсим конспирации - то се вижда.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта