Електронни предписания в България

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Електронни предписания в България

Мнениеот YordanPenev » 23 Юни 2020, 04:39

Здравейте!

Казвам се Йордан Пенев и работя като клиничен координатор в Станфордския университет в САЩ. Заедно с екип от български колеги искаме да изследваме нагласите към въвеждането на електронни предписания в България.

Ако ви се намират 10тина свободни минути, ще бъда изключително благодарен ако попълните тази кратка анкета: https://lnkd.in/e46edWD

Всяка обратна връзка е полезна, а също и ако бихте препратили на други ваши близки, приятели и познати, особено по-възрастни такива.

Благодаря!
YordanPenev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юни 2020, 04:38

Re: Електронни предписания в България

Мнениеот Gospodin Petrov » 23 Юни 2020, 09:30

Здравейте!
Попълних анкетата ви. Имате много интересни идеи и ще е добре, ако поне част от тях станат реалност в България. Успех!
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Електронни предписания в България

Мнениеот Nikoletta » 23 Юни 2020, 11:38

Здравейте,
и аз ще я попълня, но се опасявам, че искате много лични данни. За какво ще ги използвате?
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Електронни предписания в България

Мнениеот YordanPenev » 23 Юни 2020, 13:17

Здравейте, благодаря за интереса и отговорите ви. Мотивацията за проучването е лична - няма формална организация или институция, която да обвържем с него - просто искаме да идентифицираме проблема за да можем да насочим евентуалните си бъдещи усилия под каквато и да е форма в правилната посока. Взимаме конфиденциалността на информацията насериозно и, както ще видите в самата анкета, не изискваме идентифицираща информация и сме уточнили, че ще се отнасяме с данните ви според правилника на GDPR.
YordanPenev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юни 2020, 04:38

Re: Електронни предписания в България

Мнениеот valentin.ivanov » 25 Юни 2020, 00:02

Nikoletta написа:Здравейте,
и аз ще я попълня, но се опасявам, че искате много лични данни. За какво ще ги използвате?


Здравейте Николета, аз съм Валентин - колега на Йордан.

Благодаря Ви за мнението. Бих повторил това, което споменава Йордан, като искам да добавя и въпрос към Вас - кои данни от анкетата приемате за твърде лични?

Както Йордан уточни, данните, които събираме не могат да бъдат използвани, за да Ви идентифицират, освен ако сами не пожелаете това. Въпреки това, оценяваме, че някои пациенти чувстват, че част от въпросите са ни твърде лични. Ще се радвам да разбера Вашето мнение в детайли, за да можем да поясним анкетата си по начин, който уверява пациентите, че информацията са третира по възможно най-конфиденциален и анонимен начин.

Поздрави,
Валентин
valentin.ivanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юни 2020, 23:58


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron