Световъртеж и главоболие дали са симптоми на вертижен синдром?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Световъртеж и главоболие дали са симптоми на вертижен синдром?

Мнениеот Svetla Peeva » 26 Юни 2020, 17:26

Здравейте! Не зная въпроса ми дали е за тук. Извинявам се, ако съм объркала раздела. Надявам се някой да ми отговори. От около две седмици имам главоболие, което не е с точно установено място. Понякога е отпред към челото, понякога към тила, а понякога обхваща и цялата глава. Мерих си кръвното в такива моменти и се оказва, че е нормално. Опитах с обикновен и течен аналгин, но само ме отпуска за известно време, без да ми помага трайно. Появи се и световъртеж на моменти, който си мислех, че е от болката. Отидох на лекар и тя ми каза, че това е мигренозно състояние и ми предписа аулин за случаите на остра болка, сибелиум и мигренон. За момента има подобрение. Прочетох обаче, че моите симптоми отговарят и на вертижен синдром, което ме притеснява. Би ли могло да се окаже това и ако е така - има ли лечение?
Svetla Peeva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2020, 17:19

Re: Световъртеж и главоболие дали са симптоми на вертижен синдром?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 29 Юни 2020, 09:14

Ако се притеснявате, отидете на при друг лекар за второ мнение.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Световъртеж и главоболие дали са симптоми на вертижен синдром?

Мнениеот ganka67 » 30 Юни 2020, 09:07

Диагностиката по google не е за предпочитане! :smile: Само ще се притесните повече. Направете си допълнителни изследвания, ако все още не се чувствате добре.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Световъртеж и главоболие дали са симптоми на вертижен синдром?

Мнениеот Паулу Коелюв » 01 Юли 2020, 09:59

По принцип главоболието не е от основните симптоми на вертижния синдром. По-чести оплаквания освен световъртеж и загуба на ориентация са изпотяване, побледняване, гадене, повръщане. Може да се наблюдават и колебания в кръвното налягане и пулса. Както Ви е казал лекарят, мигрената е по-вероятната диагноза.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Световъртеж и главоболие дали са симптоми на вертижен синдром?

Мнениеот Svetla Peeva » 02 Юли 2020, 09:46

Благодаря за мненията! Предписаните лекарства за момента ми действат добре. Малко се поуспокоих, но нищо не пречи да потърся и второ мнение, за да нямам притеснения.
Svetla Peeva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2020, 17:19


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта