Каква епилация се препоръчва при диабет?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот iveto_n » 06 Юли 2020, 10:44

Здравейте! Потърсих отговор на моя проблем в интернет и форумите, но не успях да получа еднозначен отговор. Искам да си направя трайно обезкосмяване на тялото, обаче имам диабет 1 и четох на много места, че не се препоръчва нито лазерна, нито фотоепилация. Никъде не е обяснено ясно защо и като не може с тези методи, какви са алтернативите? На други места - предимно в сайтовете на козметичните салони пише, че няма проблем... Да, ама там не работят лекари или медицински специалисти и се съмнявам, че това е реклама. Има ли хора тук, които могат да ми отговорят на въпроса? Благодаря!
iveto_n
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2020, 10:20

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот Елена Стоянова » 07 Юли 2020, 09:25

Без да имам претенции, че съм капацитет в тази област, мога да споделя само това, което съм чувала от специалисти. Всъщност аз съм обикновен потребител на услугата лазерна епилация :smile: За диабета обясниха на една дама, с която се засякохме в козметичния център, че тъй като се третира фоликула на косъма и процесът е свързан с кръвоснабдяването, при нея нямало да има ефект. До колко това е вярно, не мога да кажа, но това беше обяснението.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот Цвети Цветкова » 08 Юли 2020, 09:24

По принцип при хора с диабет, с остри инфекции и при бременност не се препоръчва лазерна епилация. Ако все пак решите да пристъпите към нея, най-добре е преди това да се посъветвате с лекар.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот Gorica23 » 09 Юли 2020, 17:10

Ако сте от София ви препоръчвам да отидете в https://www.facebook.com/neoeffectaesth ... &__tn__=-R

Там има и лекари ще ви консултират.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот iveto_n » 20 Юли 2020, 16:49

Gorica23 написа:Ако сте от София ви препоръчвам да отидете в https://www.facebook.com/neoeffectaesth ... &__tn__=-R

Там има и лекари ще ви консултират.

За съжаление не съм от София и ми идва малко далече пътуването, но ако не намеря друг вариант, ще ги потърся за консултация. Благодаря за съвета!
iveto_n
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2020, 10:20

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот annamaria » 21 Юли 2020, 16:43

За пръв път чувам за подобно състояние и не мога да отговоря компетентно на въпроса, но ще се позаинтересувам и мога да отговоря по-късно.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот Leonora » 23 Юли 2020, 15:50

Също не знаех, че от това състояние зависят процедурите по лазерна епилация.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Каква епилация се препоръчва при диабет?

Мнениеот annamaria » 24 Юли 2020, 16:05

Може да има някакви противопоказания. Но чрез съвременните лазерни апарати някои от тези противопоказания са елиминирани.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта