Въпрос за служебна бележка за близък в болница

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Въпрос за служебна бележка за близък в болница

Мнениеот emotvtv » 10 Дек 2020, 14:22

Накратко,баща ми беше приет в болница миналия петък със симптоми на учестено дишане,пневмония и положителен тест за ковид.Към момента още се лекува,по добре е значително.При доста голямо звънене на втория,третия ден разбрах за нещата,около баща ми и че е необходимо да се карантинирам.Въпроса е,че нямам нито бележка за това,нито нищо да представя на работодателя си.Дефакто трябва да се водя под карантина.Личния ми лекар не може да помогне (това бяха неговите думи),наскоро и го смених и съвета му беше да изискам тази бележка за баща ми,че е в болница от РЗИ за тея неща и за това,че съм бил под карантина.Право на някакъв вид болничен имам ли заради този случай също така?!
При звънене в РЗИ ми взеха данните,обясних случая и ми казаха да се обадя малко по късно,звънях,никой не отговаря,пак ще звъня след малко.
Предисторията е,че той беше за болница още края на Ноември,но заради заети места в болниците,нямаше как да влезе.Предписаха му лекарства и го оставиха за домашно лечение,след няколко дни и моментни проблясъци нещата не се промениха и трябваше да викна спешна помощ отново и вече успешно се транспортира в болница.Дефакто от 30.11 не съм бил на работа,заради и влошеното му състояние още и от преди тогава.Личния лекар го смених,защото настоящата лекарка при която бях,не съм доволен от нея.Също така не идваше на работа,в описаните часове които пише.Та за това питам,за някакъв вид служебна бележка,болничен и т.н. ако мога да взема.В крайна сметка и с неплатен ше се задоволя,ако няма абсолютно никакъв вариант.Има ли и смисъл да се занимавам в РЗИ?!
Обръщам се към форума за съвет,защото очевидно не са в състояние да ми помогнат лекарите какво да правя?!
emotvtv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2020, 21:46

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта