Рециклирате ли?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Andrey » 26 Яну 2015, 15:10

Tinki написа:Не мисля, че има такова правило, че трябва да се изхвърлят чисти отпадъци, няма логика в това. То тогава отпадъци няма да има изобщо. Проблемът с рециклирането при нас е, че даже и хората да се научат да изхвърлят разделно след това боклукът се събира на едно и също сметище, т.е вече не са разделни отпадъци.

Имаше някакво оправдание по въпроса, но не си спомням какво беше за събирането на отпадъците заедно. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот ivoblinc » 26 Яну 2015, 15:19

Andrey написа:
Tinki написа:Не мисля, че има такова правило, че трябва да се изхвърлят чисти отпадъци, няма логика в това. То тогава отпадъци няма да има изобщо. Проблемът с рециклирането при нас е, че даже и хората да се научат да изхвърлят разделно след това боклукът се събира на едно и също сметище, т.е вече не са разделни отпадъци.

Имаше някакво оправдание по въпроса, но не си спомням какво беше за събирането на отпадъците заедно. :roll:

Ами като за начало, не съм убеден, че има къде да ги рециклират, дори и да се събират разделно от камионите отпадъците :?
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2015, 15:37

Аз също си мисля, чер изобщо не се рециклират боклуците, а всичко е един параван.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Tinki » 28 Яну 2015, 15:13

Факт е, че няма отделно сметище. Работи се по въпроса, наскоро слушах интервю с Фандъкова, която каза, че е почти готово този цех.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Kremiliya » 28 Яну 2015, 15:46

Tinki написа:Факт е, че няма отделно сметище. Работи се по въпроса, наскоро слушах интервю с Фандъкова, която каза, че е почти готово този цех.

Kоето се отнася само за София, по принцип, София е друга България, наистина, ако си решат проблемите с боклука, изобщо няма да имат никакъв интерес към другите части на държавата.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Mon_ton » 28 Яну 2015, 16:19

Аз не знам къде мога да занеса нещо за рециклиране, май само батериите събирам в една торба, която държа в чантата ми и като ида на място, където има такъв обособен кош хвърлям там. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Elica » 28 Яну 2015, 16:57

Mon_ton написа:Аз не знам къде мога да занеса нещо за рециклиране, май само батериите събирам в една торба, която държа в чантата ми и като ида на място, където има такъв обособен кош хвърлям там. :mrgreen:

Аз също не знам къде може да се рециклира. :roll: Добре поне, че големите магазини предлагат да вземат старите уреди и ги рециклират те.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Kremiliya » 29 Яну 2015, 16:01

Изобщо няма как да се разделят боклуците, за съжаление!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Kaya » 08 Апр 2017, 14:12

рециклирането не трябва да е само в разделното събиране на боклука, може да е в преработването на някои от използваните вече неща вкъщи, дали ще се направи нещо със старите дрехи, дали ще се направи нещо със стари мебели или каквото и да е било.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Lollipop » 09 Апр 2017, 09:32

Kaya написа:рециклирането не трябва да е само в разделното събиране на боклука, може да е в преработването на някои от използваните вече неща вкъщи, дали ще се направи нещо със старите дрехи, дали ще се направи нещо със стари мебели или каквото и да е било.

То това ми е единствения начин за рециклиране на мен, но и от това бягам, не мога да се грижа и да поправям непотребни вещи. Възхищавам се на тези, които от нищо правят нещо. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron