Рециклирате ли?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Tinki » 02 Май 2017, 15:13

Там, където живея няма такива контейнери, поне не съм виждала и лично аз не рециклирам, за жалост...но се замислям, че дори и да имаше, не знам дали щях да имам време да сортирам боклука според контейнерите.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Май 2017, 19:18

По принцип не е трудно да се разделят, но хората не намират смисъл. Но рециклирането не е само в това да изхвърляш отпадъците разделно, то е в това и да не изхвърлиш батериите в коша, а да ги занесеш на необходимото място, където да се изхвърлят.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Tinki » 10 Май 2017, 11:06

Ами ако хвърляме боклуците в отделни контейнери, нали после тези контейнери отиват на сметището и се изсипват отново на един куп? Каква е логиката тогава ние да разделяме боклуците, след като отиват пак на едно място?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Lili_pili » 10 Май 2017, 11:40

Tinki написа:Ами ако хвърляме боклуците в отделни контейнери, нали после тези контейнери отиват на сметището и се изсипват отново на един куп? Каква е логиката тогава ние да разделяме боклуците, след като отиват пак на едно място?

Не знам, но май не ги събират така, или поне идеята е да не се събират случайно, а да бъдат иззети с друг камион. Нов случая, че никой не рециклира, тези контейнери са просто контейнери...
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот kalinka-kuku » 17 Май 2018, 20:45

Бих искала да мога да рециклирам, но не успявам да го првя, много ми е трудно да се справя.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Рециклирате ли?

Мнениеот Бистра » 20 Дек 2018, 10:45

Когато живеех в чужбина, рециклирах. Тук не виждам смисъл, като после боклукът ни отива на едно и също сметище. Уви!
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта