Възпаление на езика/глосит

Възпаление на езика/глосит

Мнениеот Ивайло.Иванов » 14 Май 2021, 20:14

Здравейте, пиша защото се отчайвам и ядосвам вече и не знам към кого точно да се обърна. Преди няколко месеца (краят на ноември 2020 година) след приемането на пикантна храна получих киселини. При поемане на въздух усетих изгаряща болка в гърлото следващите няколко дни се чувствах ужасно, като диабетик, сухота, лепкавост в устата при поглед в огледалото видях, че езика ми е целият сив с черни ранички към гърлото и големите ми вкусови рецептори бяха набъбнали и се виждаха. При посещение от личната, тя ми предписа спрей анафтин както и да си правя гаргара с лайка, смрадлика и невен... 2 месеца с такова лечение и никакви резултати. Второ посещение, изследвания - глосит. Антибиотик една седмица, втори изследвания. Нямам инфекция, но раните и рецепторите си стоят по същия начин. Преглед при УНГ - коластра и зелена енергия лечение, близо месец никакъв резултат. Друг преглед при друг УНГ - biozin спрей, ialoclean спрей и прахчета, ecomer капсули, дактарин гел и bioplus пробиотик месец и нищо.
Ивайло.Иванов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Май 2021, 20:11

Re: Възпаление на езика/глосит

Мнениеот Ивайло.Иванов » 14 Май 2021, 20:15

Не знам какво да предприема и да добавя че където са раничките има червени малки петна и че произвеждам повече слюнка от обикновено, изпитвам дискомфорт след определени храни, мога да пратя или прикача снимков материал как изглежда всичко просто, не мисля да си живея живота с това нещо понеже ми пречи наистина вече и никой не може явно да открие лечение на този проблем.
Ивайло.Иванов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Май 2021, 20:11

Re: Възпаление на езика/глосит

Мнениеот Ивайло.Иванов » 14 Май 2021, 20:26

Извинявам се ако съм се изразил грешно, просто си имам друг физически проблем който просто се налага да си го нося и не мисля да си ги правя два.
Ивайло.Иванов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Май 2021, 20:11

Re: Възпаление на езика/глосит

Мнениеот FramarLekari » 18 Май 2021, 15:19

Ивайло.Иванов написа:Здравейте, пиша защото се отчайвам и ядосвам вече и не знам към кого точно да се обърна. Преди няколко месеца (краят на ноември 2020 година) след приемането на пикантна храна получих киселини. При поемане на въздух усетих изгаряща болка в гърлото следващите няколко дни се чувствах ужасно, като диабетик, сухота, лепкавост в устата при поглед в огледалото видях, че езика ми е целият сив с черни ранички към гърлото и големите ми вкусови рецептори бяха набъбнали и се виждаха. При посещение от личната, тя ми предписа спрей анафтин както и да си правя гаргара с лайка, смрадлика и невен... 2 месеца с такова лечение и никакви резултати. Второ посещение, изследвания - глосит. Антибиотик една седмица, втори изследвания. Нямам инфекция, но раните и рецепторите си стоят по същия начин. Преглед при УНГ - коластра и зелена енергия лечение, близо месец никакъв резултат. Друг преглед при друг УНГ - biozin спрей, ialoclean спрей и прахчета, ecomer капсули, дактарин гел и bioplus пробиотик месец и нищо.

Здравейте,
Можем да ви посъветваме да се консултирате с гастроентеролог, за да бъдат прегледани хранопроводът и стомаха, тъй като според описаните от вас симптоми първите са били рефлукс на киселини и непоносимост към пикантни храни. При техният контакт с лигавицата на гърлото, устната кухина и езика могат да предизвикат възпалението ѝ. Ако страдате от диабет, е препоръчителна и консултация с ендокринолог, за да се прецени дали при настоящото лечение се контролира добре нивото на кръвната захар и при нужда да се назначи или замени сегашната терапия.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Възпаление на езика/глосит

Мнениеот icicletdq » 01 Яну 2022, 17:06

Здравейте!
Близка моя роднина в пенсионна възраст има проблеми в устната кухина. От година я водят по лекари, стоматолози, кожни специалисти, ендокринолози, гастроентролози и други, ходила е при всички специалисти, правени са всякакви изследвания и микробиологии, но не откриват причината за болестта. Вече не може да се храни, залиняла е, отслабнала... Слюнката е много гъста и лепкава, езикът е бял, и усещането за болка в устната кухина е нетърпимо, не може да пие и да се храни.
Моля за съвет и насока!
Благодаря предварително!
icicletdq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2021, 15:09

Re: Възпаление на езика/глосит

Мнениеот FramarLekari » 12 Яну 2022, 10:52

icicletdq написа:Здравейте!
Близка моя роднина в пенсионна възраст има проблеми в устната кухина. От година я водят по лекари, стоматолози, кожни специалисти, ендокринолози, гастроентролози и други, ходила е при всички специалисти, правени са всякакви изследвания и микробиологии, но не откриват причината за болестта. Вече не може да се храни, залиняла е, отслабнала... Слюнката е много гъста и лепкава, езикът е бял, и усещането за болка в устната кухина е нетърпимо, не може да пие и да се храни.
Моля за съвет и насока!
Благодаря предварително!

Здравейте,
Това, което може да ви посъветваме е да потърсите консултация с УНГ специалист. По описаното от вас може да се предположи някакъв проблем със секрецията на слюнка от слюнчените жлези в устната кухина (ксеростомия). Слюнката е много важна за овлажняването и защитата от микробни причинители на инфекции на лигавицата на устната кухина и при неадекватната ѝ секреция може да се стигне до посочените от вас симптоми. Може да използвате локални медикаменти за овлажняване на устата като изкуствена слюнка, за да облекчите оплакванията.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта