По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде не?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде не?

Мнениеот Memento » 17 Яну 2012, 12:28

Кои държави сте посетили през живота си? Къде ви хареса най-много и от къде нямахте търпение да си тръгнете. Имате ли любим град на мечтите който никога няма да забравите и такъв в който сте били и не искате да си спомнят до края на живота си.

Лично аз съм бил най-впечатлен от Единбург и Краков, а като страшничък бих определил Глазгоу. Иначе безспорен мой фаворит за най-грозна столица в Европа е София :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот ogi-smile » 17 Яну 2012, 13:04

Гранада е един от онези много специални градове – плод на различни култури и това, което го прави особено очарователен е факта, че там са се сблъскали двете най-големи световни религии – ислям и християнство. Колкото арабска, толкова и европейска, Гранада остава най-дълго под властта на маврите – цели 8 века и се превръща в техен културен център през средновековието. На 2-ри януари 1492 години католическите крале влизат и почти без бой успяват да я превземат, след около 25 години обсада, и да изгонят последните останали владетели от халифата. Въпреки това, днес този град все още носи духа на арабския свят. Улиците са хубави и широки в новата част на центъра, стила на сградите европейски, но погледнеш ли малко в страни, окото ти веднага е уловено от малки, тесни калдъръмени пътечки, ниски, бели къщи с множество ориенталски елементи по тях и по оградите на дворовете, както и типичните заоблени и изключително орнаментирани арабски арки. И над всичко това се извисява Алхамбра – един арабски палат, носещ до ден днешен спомена за величието на халифата. Прекрасен град, приказка, винаги мога да се връщам там и да намирам по още една забравена част от себе си.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот Адел » 22 Яну 2012, 17:07

Аз съм имала възможност да попътувам доста. Била съм в няколко града в САЩ, в Англия и Франция. Миналата година имах възможност да посетя и Истанбул и наистина съм възхитена, защото този град е много различен от първоначалната представа, която имах за него. :) Като цяло от всички места, до които съм ходила, тук в България се чувствам най-добре. Сигурно е малко изтъркано и звучи банално, но както се казва у дома винаги е най-хубаво. :)
Аватар
Адел
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2012, 14:16

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот stsss » 23 Яну 2012, 00:45

Memento написа:Кои държави сте посетили през живота си? Къде ви хареса най-много и от къде нямахте търпение да си тръгнете. Имате ли любим град на мечтите който никога няма да забравите и такъв в който сте били и не искате да си спомнят до края на живота си.

Лично аз съм бил най-впечатлен от Единбург и Краков, а като страшничък бих определил Глазгоу. Иначе безспорен мой фаворит за най-грозна столица в Европа е София :)


За София съм напълно съгласен , иначе държавите които съм посетил през живота си мога да ги изброя на пръстите на едната си ръка , а именно Румъния , Украйна и Молдова и то преди доста години вече , въпреки това и там има какво да се види особено Киев и Днепропетровск определено си заслужават :)
stsss
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2012, 23:23

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот Силвия Бояджиева » 23 Яну 2012, 11:11

Аз съм ходила само в Лондон при маика ми за 2месеца хубаво е там,харесва ми стандарта на живот, здравеопазването им и много други неща!Забележителностите са много хубави, имат прекрасни големи паркове!Но незнам дали бих живяла там :) Не ми харесва движението и пътуването там отнема ммного време ;)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот Memento » 24 Яну 2012, 14:14

Лондон е красив в центъра и в един периметър около него, там има квартали пред които който и да е български панелен комплекс изглежда като Ориндж Каунти :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот VIA » 08 Фев 2012, 09:28

Била съм в Холандия, Гърция, Италия и Австрия. Определено северните страни ми се струват много по-уредени, а от Рим останах разочарована. :cry: Това е най-мръсния град, който съм виждала, въпреки че имат непрекъснато чистачи по улиците.
VIA
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:09

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 17:23

Имах удоволствието да бъда в няколко европейски града.
Един от тях е Милано,красив крад с много забележителности за разлгеждане.Едни от тях са Миланската Скала,Миланската Катедрала и много други.Място където жените могат да припаднат от обикаляне по магазини.:D
Друг град в който съм бил е Лондон.Това е един много красив град,който ме плени.Има толкова много неща които могат да се видят.Аз лично успях да видя само малка част от забележителностите,като Окото на Лондон, Биг Бен, Лондон Бридж и др.Имат огромно метро на няколко нива и невороятно организирана транспортна система.
Лисабон столицата на Португалия.Един град приблизително колкото София,но доста по красив и организиран.Имат страхотни плажове по бреговете на Атлантическия океан.Температурите лятото достигат до 40 градуса,но за сметка на това водата е много ама много разхлаждаща :D от порядъка на 16-18 градуса.Там се намира и крайната точка на Европа.
Солун е града от който не съм останал с някакви впечатления.Освен Бялата кула нищо друго не помня.
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 17:08

Много малко са държавите и градовете които съм посещавал. Англия и Португаляи.

В Португалия посетих Лисабон и наистина е едно страхотно градче, всичко е толкова старо и запазено, истинско удоволствие е просто да вървисх по улиците и да се оглеждаш. Никога няма да забравя хотела който видяхме, Eden Palace или Eden Garden се казваше, не мога да си спомня, но имаше уникална тераса с джунгла вътре в нея на 5-6 етажа над улицата. Райско кътче.

От Англия не съм впечатлен толкова много, може би се дължи на това, че бях в типично английско градче и със сигурност не бих се върнал там.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: По света и у нас! Кой къде е бил, къде ви хареса и къде

Мнениеот Изабел » 10 Фев 2012, 23:53

На доста места съм ходила но всички екскурзии са организирани в един забързан каданс-за кратко време да ти покажат много неща и единственото което ми остава като мерак е да живея в страна с топъл климат.Странно като тръгна, не ми се прибира.Как да не харесаш Петербург,Москва, Париж,Ница,Монако,Лондон,Виена,Дубай,Корфу,Тасос виж в Дубровник не ми се оставаше за дълго.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта