Декриминализацията на лица хванати с една доза

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Декриминализацията на лица хванати с една доза

Мнениеот ovagimyan » 18 Яну 2012, 14:08

Споровете около определянето на разрешена еднократна доза се разгорещяват. Не само властта, а и обществото и родителите не познават психиката на днешния тинейджър.Нека погледнем сегашната система за борба с накротиците, която видимо не дава резултат. В нея в момента са заложени много строги мерки за всички по веригата, но е видимо за всеки, че наркобароните се измъкват, а по затворите лежат крайните потребители. Закона в момента не прави разлика между престъпника и жертвата и затваря хора, хванати с малка лична доза, но не и тези, които им я продават...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Декриминализацията на лица хванати с една доза

Мнениеот Memento » 18 Яну 2012, 14:58

Както се пееше в една стара песен - За милиони няма закони, за кокошка няма прошка. Аз съм твърдо против строги мерки за 1 доза и много по-строги мерки за големите риби по веригата. Пример може да вземем от братски Сингапур където за притежание и разпространение на над 15 грама хероин присъдата е смърт чрез обесване. :geek:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Декриминализацията на лица хванати с една доза

Мнениеот bojo_kolev » 01 Окт 2013, 16:25

Е не, това е смешно, на политиците така им изнася, нормално да не променят системата
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Декриминализацията на лица хванати с една доза

Мнениеот tano » 20 Авг 2019, 12:10

Да, съгласен съм, че те са жертви. Но докато употребата на наркотици е незаконна, трябва да има мерки. А за големите риби - вносители и разпространители, трябва да има бърз процес и затвор... ако си направят труда да ги хванат!
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта