Чувствителни зъби и венци

Независимо дали сте посетили стоматолог, или предстои да го направите, то тук можете да споделите своите проблеми от дентално естество.

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот mimeto » 10 Юли 2012, 15:44

И аз съм така откакто забременях и въпреки, че си избрах четка и паста за чувствителни зъби, и венци, продължаваше да си ме боли и то много сериозно. Венците ми бяха много зле и на всяко миене на зъбите кървяха... Отидох при стоматоложката си и тя ме посъветва да се жабуря със зехтин и с отвара от лайка - много помага, да знаете. Отначало ми стана малко странно, но зехтина наистина върши чудеса при проблем с венците :)
mimeto

Мнениеот Georgica » 11 Юли 2012, 09:47

Ползвам Sensodin white и уж пастата е за чувствителни зъби, а от тази паста ми изтръпват. Дали само на мен ми се струва така или има и друг с подобен проблем?
Georgica

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 10:14

Georgica написа:Ползвам Sensodin white и уж пастата е за чувствителни зъби, а от тази паста ми изтръпват. Дали само на мен ми се струва така или има и друг с подобен проблем?

В момента вкъщи използваме Sensodyne Repair и по-точно мъжът ми я използва, защото при мен се получи нещо сходно и се чувствам много некомфортно докато си мия зъбите. При мъжът ми този проблем не съществува и той продължава да си я използва, но на опаковката пише, че ако се усети раздразнение, употребата на пастата за зъби трябва да се прекрати. Явно е много силна за мен, затова отново си минах на Lacalut.
ДоРеМи

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 13:44

ДоРеМи написа:
Georgica написа:Ползвам Sensodin white и уж пастата е за чувствителни зъби, а от тази паста ми изтръпват. Дали само на мен ми се струва така или има и друг с подобен проблем?

В момента вкъщи използваме Sensodyne Repair и по-точно мъжът ми я използва, защото при мен се получи нещо сходно и се чувствам много некомфортно докато си мия зъбите. При мъжът ми този проблем не съществува и той продължава да си я използва, но на опаковката пише, че ако се усети раздразнение, употребата на пастата за зъби трябва да се прекрати. Явно е много силна за мен, затова отново си минах на Lacalut.

Лакалута ми напомня на старата изпитана Поморин!Ползвам я за кървене на венците, но все още не съм забелязала значителен ефект!
Genoveva

Мнениеот mirodent » 10 Юни 2013, 16:13

Bella написа:
Silvi написа:Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?

Аз също ползвам сега Сенсодин, но не виждам значителна промяна в чувствителността. Дори на вкус е като детска паста.Малко странна!

Предлагам да опитате почистване на междузъбните си пространства не с конец , а със специални шведски микрочетчици за тази цел, които приличат на "четки за шишета" - централен тел с малки косъмчета. Марка "ТЕРЕ" (на латински). Има ги по всички аптеки, купете си малък номер и пробвайте.
Аватар
mirodent

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 19:56

Аз като ям сладолед ме болят зъбите, иначе от студена вода и напитки не, не знам каква е логиката от едно да те болят, а от друго не :roll: . Нищо не съм правил в тази насока, може би е трябвало.
black

Мнениеот blaze » 01 Ное 2018, 10:53

Аз съм с чувствителни зъби. Моят зъболекар ми препоръча Sensodyne и наистина има ефект. Но трябва време, докато се усети разликата.
Ужасно неприятно е, добре че вече е в миналото :roll:
blaze

Мнениеот Bloody Mary » 15 Ное 2018, 12:00

Аз имам същия проблем и освен специална паста за зъби, ползвам и доста мека четка.
Също така правя някои неща, които съм забелязала, че ми помагат - правя си масаж на зъбите с гел от алое вера. Много успокоява. Когато мога изплаквам устата с топла солена вода след хранене.
Bloody Mary

Предишна

Назад към Дентална медицина