Чувствителни зъби и венци

Независимо дали сте посетили стоматолог, или предстои да го направите, то тук можете да споделите своите проблеми от дентално естество.

Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Silvi » 20 Яну 2012, 10:03

Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?
Silvi

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 11:12

Silvi написа:Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?

Точно такава реклама бях гледала по телевизията за това, че можеш да ядеш сладолед да пиеш студена вода и още нещо беше без да го има това неприятно усещане, но за съжаление не мога да се сетя какво рекламираха, но в аптеките ще знаят кажи им за рекламата повечето случаи ми е вършило работа!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 11:22

Много трябва да се внимава с редуването на много горещи и студени напитки. Примерно абсолютно вредно е след като сте пили горещо кафе да изядете един сладолед.
Аватар
Memento

Мнениеот ovagimyan » 21 Яну 2012, 10:43

Проблема с чувствителните венци и зъби си е доста сериозен...Чували ли сте за Гингивитът – проблем на чувствителните венци.ингивитът е възпалително заболяване, ограничено само в гингивата (лигавицата, която заобикаля зъба) и което не засяга периодонциума, цимента и костта, обграждаща зъба). Когато са засегнати и тези участъци заболяването се дефинира с термина пародонтит
Гингивитът е възпаление на венеца (гингивата). То е обратимо заболяване. Обикновено се причинява от бактериалната плака (т.нар. биофилм), която се натрупва в ограниченото пространство между венеца и зъба и от зъбния камък, отлагащ се върху зъбите. Патологичното действие на микроорганизмите може да бъде комбинирано със системни заболявания (ендокринни, кардиологични, хематологични), или да бъде модифицирано от прием на медикаменти (антиконвулсивни, имуносупресори, калциеви антагонисти и др.) или от промени в нивата на половите хормони (по време на пубертета или бременността).

Съществуват и гингивити, причинени от вируси или свързани с кожни заболявания, различаващи се от плак-индуцираните гингивити. При тях плаката има утежняващо, а не основно значение.
ovagimyan

Мнениеот miki » 09 Май 2012, 12:34

Много е неприятно това с чувствителните зъби и венци, направо можеш да откачиш. Много ме боляха предните зъби точно като приемах студени храни и напитки или като ги миех с четката за зъби. Сега редувам лакалут и пародонтакс и съм по-добре. Смених и четката за зъби, при това няколко пъти, докато нацеля точния модел за мен - с малка глава и много мек косъм :roll: Редовно използвам и вода за уста, също на Лакалут и Пародонтакс, винаги със съответната паста за зъби, защото предполагам, че действието им се допълва.
miki

Мнениеот Снежана » 09 Май 2012, 15:06

Докато бях пушачка зъбите и венците ми бяха много чувствителни, от съвсем леко хладна вода и ми изтръпваха, а започна ли да ги мия венците ми кървяха. Със спирането на цигарите и честата употреба на Сенсодин вече нямам такъв проблем.
Снежана

Мнениеот bobito » 28 Май 2012, 18:52

Много е неприятно, а на моменти и доста болезнено... Не можеш да си измиеш зъбите като хората без да те заболи, а да не говорим за сладки храни и студени напитки. Аз редувам Сенсодин с Парадонтакс и джабуря с отвара от смрадлика. А за почистване на зъбния камък не пропускам посещение в стоматологичния кабинет, защото от него тръгват много поразии и по венците, и по зъбите.
bobito

Мнениеот Margo » 29 Май 2012, 13:03

Когато съм под стрес тогава ми стават по чувствителни зъбите и венците. Вероятно има някаква връзка двете неща, но се питам как да го превъзмогна това?
Margo

Мнениеот peter pan » 06 Юни 2012, 13:47

С две ръце ви препоръчвам пастата за зъби на WELEDA, която е с невен. Био-продукт, който по никакъв начин нe би навредил на вашите венци и зъби, а в същото време почиства, освежава и има антисептично действие - разкошна е, от опит ви го казвам. Съдържа още екстракт от смирна и масло от копър, и може да се използва дори при прием на хомеопатични лекарства.

WELEDA.jpeg
WELEDA.jpeg (6.29 KiB) Прегледано 3297 пъти
peter pan

Мнениеот Bella » 03 Юли 2012, 15:37

Silvi написа:Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?

Аз също ползвам сега Сенсодин, но не виждам значителна промяна в чувствителността. Дори на вкус е като детска паста.Малко странна!
Аватар
Bella

Следваща

Назад към Дентална медицина