Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Удачна идея ли е да се спортува у дома?

Да
2
22%
Не
2
22%
Зависи от спортиста
5
56%
 
Общо гласове : 9

Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот boriskarlov » 20 Яну 2012, 15:58

Наскоро се преместих в ново жилище и имам две излишни стаи. Едната е малка и няма някаква кой знае каква употреба, освен...приятели ми внушиха идеята да си направя домашна фитнес зала. Има място за един велоергометър и за една лежанка и за стойката с тежестите. Наистина много добра идея, аз редовно ходя на фитнес и давам доста пари месечно, но ме притеснява, че ще купя уредите и няма да имам кога да ги карам. Още повече, че във фитнесите се завързват интересни контакти, вид Фейсбук е. Какво ще ми препоръчате, да налея пари в домашния фитнес или да си стоя залата, в която съм. Тренирате ли у дома? Спори ли ви?
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот Margo » 20 Яну 2012, 16:05

boriskarlov написа:Наскоро се преместих в ново жилище и имам две излишни стаи. Едната е малка и няма някаква кой знае каква употреба, освен...приятели ми внушиха идеята да си направя домашна фитнес зала. Има място за един велоергометър и за една лежанка и за стойката с тежестите. Наистина много добра идея, аз редовно ходя на фитнес и давам доста пари месечно, но ме притеснява, че ще купя уредите и няма да имам кога да ги карам. Още повече, че във фитнесите се завързват интересни контакти, вид Фейсбук е. Какво ще ми препоръчате, да налея пари в домашния фитнес или да си стоя залата, в която съм. Тренирате ли у дома? Спори ли ви?

Зависи какъв ефект целиш, ако целиш перфектна фигура вело и лежанка ще са ти малко като уреди, ако обаче целиш запознанства по-добре си стой във фейсбук. Имам и вело у нас и уред за коремни, но ми трябват малко повече уреди за различните групи мускули. За ръцете ми трябва скрипец, за талия ми трябват дъмпели, за това ходя на фитнес, а и друго си е да си обграден от красиви добре сложени мъже ;)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот ogi-smile » 20 Яну 2012, 17:19

Според мен фитнеса у дома си е загуба. От, където и да го погледнеш, колкото и да инвестираш в уреди, не се ли махнеш от вкъщи, където леглото, кухнята, телевизора и всички други на пръв поглед хубави неща ще те привличат, няма фитнес...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 18:10

Зависи какви резултати иаскате да постингете. У дома с тези уреди комбинирани с бягане може да поддържате форма, за по-сериозни резултати е нужна професионално оборудвана зала и много добавки!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот ogi-smile » 21 Яну 2012, 12:55

Хора, чуйте се, кажете ми кой човек, който има наистина някакви резултати от фитнеса, тренира по този начин в къщи. Къща и фитнес, помислете само отричат се.. :)
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот Memento » 21 Яну 2012, 13:14

ogi-smile написа:Хора, чуйте се, кажете ми кой човек, който има наистина някакви резултати от фитнеса, тренира по този начин в къщи. Къща и фитнес, помислете само отричат се.. :)


Зависи, ако наистина живееш в къща и имаш средствата за качествено оборудване ще постигнеш същите резултати като във фитнеса. Но това разбира се само две гири няма как да стане :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот SatanicMalfunctions » 05 Фев 2012, 18:50

Memento написа:
ogi-smile написа:Хора, чуйте се, кажете ми кой човек, който има наистина някакви резултати от фитнеса, тренира по този начин в къщи. Къща и фитнес, помислете само отричат се.. :)


Зависи, ако наистина живееш в къща и имаш средствата за качествено оборудване ще постигнеш същите резултати като във фитнеса. Но това разбира се само две гири няма как да стане :)


Не съм уверен, всичко е до спортиста! Добри постижения стават и с две гирички, които могат да се заменят с пластмасови шишета, пълни с пясък!
Изображение
SatanicMalfunctions
 
Мнения: 79
Регистриран на: 03 Юни 2011, 16:26

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот jasmin » 29 Окт 2012, 18:06

SatanicMalfunctions написа:
Memento написа:
ogi-smile написа:Хора, чуйте се, кажете ми кой човек, който има наистина някакви резултати от фитнеса, тренира по този начин в къщи. Къща и фитнес, помислете само отричат се.. :)


Зависи, ако наистина живееш в къща и имаш средствата за качествено оборудване ще постигнеш същите резултати като във фитнеса. Но това разбира се само две гири няма как да стане :)


Не съм уверен, всичко е до спортиста! Добри постижения стават и с две гирички, които могат да се заменят с пластмасови шишета, пълни с пясък!


Не е точно така. Зависи от това какви резултати искате да постигнете. Двете гирички и техните заместители - пластмасовите шишета с вода са добра опция за хора, които имат нужда от леко вдигане на тонус след тежкия работен ден. За хора, които търсят резултат, красив корем и стегнати бедра са необходими малко повече усилия и респективно уреди :)
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот jasmin » 29 Окт 2012, 18:10

Здравейте,

И аз пак да се намеся като една бегачка. хехе. И аз тренирам у дома, особено когато навън вали (като в момента). Аз тренирам така :

https://www.youtube.com/watch?v=ssB7gEM ... e=g-user-u

Сузана е моят учител. Така, че с нея съм сигурна, че ще направите красиви тела за 20-30 минутни тренировки в домашни условия.

Успех на всички.
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Фитнес у дома - велоергометър и лежанка

Мнениеот Dominator » 25 Апр 2014, 10:13

Не си струва да се влагат пари в домашни уреди, тъй като цената им е такава, че е по-добре да се купува карта за фитнес в продължение на 2-3-4 години, в зависимост от вида на самите уреди. Така или иначе едва ли ще се снабдите с всички необходими неща, за да се натоварва пълноценно всяка една мускулна група, докато във фитнесите това не е проблем. Както споменават съфорумците, всичко зависи от желаните резултати, но само като се замислим, когато тренираме тялото ни иска още и още тежест, за да бъде стресирано, докато предвид цените на тежестите (около 5-6 лева на килограм), удоволствието "домашен фитнес" идва малко солено. 8-)
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта