Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юни 2015, 09:28

Светла Христова написа:Не съм съгласна със сурогатното майчинство винаги облагодетелствани ще бъдат хората, които могат да си "купят" такава майка, а тези, които не разполагат със средства нима не заслужават да бъдат родители?

За тези хора все още има алтернативи, а и какво ти пречи сурогатното майчинство? Ако е безплатно повече ли ще те устройва?! :roll:
Дори ин витро услугите не са безплатни, поне не и от първи път, нито всички процедури. След като за едни е финансово невъзможно, това означава ли че никой не бива да има деца по такива пътеки?!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Kremiliya » 12 Юни 2015, 12:33

Подкрепям горното мнение! Не може защото някой има финансова възможност да бъде наказван едва ли не, щото друг нямал!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юни 2015, 13:07

защо да няма такива възможности?! След като има родителите, които могат да си осигурят детето им да бъде износено в чуждо тяло, кое е лошото, обикновено се избират близки хора, не знам какъв ви е проблемът?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Mon_ton » 12 Юни 2015, 13:24

Ако е за удоволсвие, и купуване съм против, но за да се помогне на някое семейство да имат деца защо да не? Аз сравнението на осиновеното дете със собственото не го признавам. Всеки би направил всичко възможно да си роди дете, по един или друг начин, износването с клетки на родителите не мисля че е проблем! Хубаво е да се осиновява, но е по-хубаво всеки да има собствено дете. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Pipilota » 15 Юни 2015, 10:20

Аз с радост бих помогнала на някое семейство по такъв начин, ако мога. Какво лошо има, това пак е вариант ад си имат дете, не виждам ако се узакони къде ще е бизнеса, а и то всяко нещо е бизнес и има опасност да се дават пари под масата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Яну 2016, 11:08

Kremiliya написа:Подкрепям горното мнение! Не може защото някой има финансова възможност да бъде наказван едва ли не, щото друг нямал!

Точно, едва ли не лошо е, че имаш възможности. С всички начини за зачеване по аткъв начин, за съжаление струват пари. А ако е законно сурогатното майчинство, сигурна съм, че много хора ще намерят такива, които и за по-малко или дори и за без пари биха ги дарили с дете.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Локумът » 06 Яну 2016, 13:59

Аз само едно се чудя, дали жените, които ще родят детето биха успели да го дадат на друго семейство? Не е ли най-трудно за тях именно?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Pipilota » 06 Яну 2016, 14:36

Локумът написа:Аз само едно се чудя, дали жените, които ще родят детето биха успели да го дадат на друго семейство? Не е ли най-трудно за тях именно?

Да ти призная честно и за мен е трудно,но затова може би това нещо се прави само с близък човек. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот svetlozara » 06 Яну 2016, 18:21

Определено е нещо, което не всяка жена може дда направи, най-трудна в тази ситуация според мен е ролята на жената, която износва бебето.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот iwoni » 05 Фев 2016, 12:52

Идеята е приемлива, но трябва всичко да е огледано много добре законово, за да се избегнат всякакви ситуации. Все пак е деликатен въпроса. И сурогатната майка, и семейството трябва да са наясно кой какво му е право и кое задължение. Не е ли нормално бъдещите родители да поемат, например храната, на майката докато роди? Хем ще контролират тя с какво се храни, хем тя все пак ще им даде рожба!
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта