Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Фев 2016, 14:16

iwoni написа:Идеята е приемлива, но трябва всичко да е огледано много добре законово, за да се избегнат всякакви ситуации. Все пак е деликатен въпроса. И сурогатната майка, и семейството трябва да са наясно кой какво му е право и кое задължение. Не е ли нормално бъдещите родители да поемат, например храната, на майката докато роди? Хем ще контролират тя с какво се храни, хем тя все пак ще им даде рожба!

Това е малко странно, зависи всъщност какво се изисква, по света точно това правят, осигуряват й храната, както и ѝ плащат доста неща. Ако се уговорят нещата законово ще е добре, но все пак е една раздяла на майакта с бебето ѝ, което се приема доста трудно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот pravilno » 08 Фев 2016, 12:02

Ваня Стойчева написа:
iwoni написа:Идеята е приемлива, но трябва всичко да е огледано много добре законово, за да се избегнат всякакви ситуации. Все пак е деликатен въпроса. И сурогатната майка, и семейството трябва да са наясно кой какво му е право и кое задължение. Не е ли нормално бъдещите родители да поемат, например храната, на майката докато роди? Хем ще контролират тя с какво се храни, хем тя все пак ще им даде рожба!

Това е малко странно, зависи всъщност какво се изисква, по света точно това правят, осигуряват й храната, както и ѝ плащат доста неща. Ако се уговорят нещата законово ще е добре, но все пак е една раздяла на майакта с бебето ѝ, което се приема доста трудно.


Това е най-трудното нещо и не знам как се преодолява, въпреки че си се съгласил да износиш не твое дете!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот svetlozara » 15 Юли 2016, 15:20

На много места, се избира близка жена, която да износи бебето, на много места по света, дори майката (бабата на бебето) износва детето. Не мисля, че има нещо лошо, но съм сигурна, че трябва да минат през доста прегледи и разговори с психолог, който да подготвя жените за раздялата.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Kaya » 15 Юли 2016, 16:08

Със сигурност е много, много тежко и трудно и т.н., да успееш да се пребориш с майчинското си чувство, тялото се приготвя и изменя, то не е пригодено да отглежда чужди деца, макар че аз подкрепям и този вид създаване на поколение.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот iwoni » 18 Юли 2016, 13:34

Не мога да си го представя като бизнес. Как една жена ще го превърне в бизнес? Един път да го направи с цел да спечели нещо, добре, но колко пъти трябва да забременява, за да може да се издържа от това нещо? Ами здравето й? Девет месеца да си подложена на меко казано неудобства само заради пари или бизнес? Не знам какъв човек трябва да си. Иначе сурогатното майчинство за мен е най-благородната постъпка заедно с даряването на орган, която може да съществува.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Kaya » 10 Авг 2016, 15:03

Ами всепак няколко пъти една жена може да стане майка, така че ако иска да е бизнес, това е напълно възможно, ако трябва да гледаме извън моралната гледна точка.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот S_Milenska » 10 Авг 2016, 15:37

За мен това определено е някаква голяма сила, която трябва да имаш, че да успееш да се справиш с раждането на чуждо дете. Но да живееш по този начин, като инкубатор ми се вижда много жестоко не толкова за другите, колкото са замия теб.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Jully » 11 Авг 2016, 10:49

Хората от какво ли не изкарват пари вече, изобщо и бизнес не би ме учудил, особено от някои малцинсва.
От друга страна, ако го правиш за човек, който обичаш и истински искаш да му подариш това щастие, то няма нищо по-мило и хубаво от това.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот penelopa » 11 Авг 2016, 14:10

Замислих се дали аз бих го направила и честно казано, много ми е трудно да отговоря. Сигурно трябва да е за мой много близък човек, за да се съглася.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Авг 2016, 15:10

penelopa написа:Замислих се дали аз бих го направила и честно казано, много ми е трудно да отговоря. Сигурно трябва да е за мой много близък човек, за да се съглася.

Мисля, че в повечето случаи е точно така - правиш го за някой, който ти е близък. Иначе не виждам как може някой непознат да ти роди деца, макар че има и такива случаи, които ги правят богати хора и си наемат просто някоя жена.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта