Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Локумът » 16 Авг 2016, 11:28

Ваня Стойчева написа:
penelopa написа:Замислих се дали аз бих го направила и честно казано, много ми е трудно да отговоря. Сигурно трябва да е за мой много близък човек, за да се съглася.

Мисля, че в повечето случаи е точно така - правиш го за някой, който ти е близък. Иначе не виждам как може някой непознат да ти роди деца, макар че има и такива случаи, които ги правят богати хора и си наемат просто някоя жена.

Ми то е сякаш нормално да 'услужиш' един вид на някой твой близък, а не да експериментиарш и да си продаваш тялото, това е извратено.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Mon_ton » 04 Апр 2017, 15:19

По срета това и регламентирано, при нас няма закон за сурогатното майчинство. Тук това е невъзможно, или може би трявба да се случи напълно нерегламетнирано..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Апр 2017, 21:29

И според мен трябва да се регламентира нещо такова. Досега не съм чула в България да има подобен законов начин за сурогатно майчинство.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот svetlozara » 05 Апр 2017, 10:13

Интересно е, че се определя и като нещо лошо сурогатното майчинство. :roll: Според мен, ако се регламентира и наистина не се правят злоупотреби, в него няма абсолютно нищо лошо.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Story_teller » 23 Апр 2019, 10:31

Сигурно и от двете по малко. Но пък е хубаво, че го има и този вариант за хора, които нямат друг вариант.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Pacienti » 25 Апр 2019, 14:25

svetlozara написа:Интересно е, че се определя и като нещо лошо сурогатното майчинство. :roll: Според мен, ако се регламентира и наистина не се правят злоупотреби, в него няма абсолютно нищо лошо.

Подкрепям, но за съжаление в България не е разрешено. А колко семейства се разбиват заради липсата на деца.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Blue eyes » 22 Май 2019, 15:01

Алтернатива! Не бих подходила скептично към нещо, което може да направи двама души родители. Няма нищо по-хубаво. В този случай изразът "целта оправдава средствата" си е съвсем на място.
Blue eyes
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:15

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Pacienti » 27 Май 2019, 17:25

Blue eyes написа:Алтернатива! Не бих подходила скептично към нещо, което може да направи двама души родители. Няма нищо по-хубаво. В този случай изразът "целта оправдава средствата" си е съвсем на място.

Така е, но в България не е законно.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот annamaria » 03 Юни 2019, 15:05

Макар че като се замисля донорството на сперматозоиди или яйцеклетки също би могло да бъде надежда за това много семейства да се сдобият с деца.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Буба Мара » 03 Юни 2019, 15:50

tweety написа:Депутатката от Атака Калина Крумова проведе дълга и упорита борба с институции и гражданство за признаването на сурогатното майчинство, но дали обществото ни е готово да приеме тази форма на родителство? След като видяхме каква беше реакцията на църквата срещу ин витрото, дали няма да се повтори същото и с узаконяването на сурогатството?
Дали ще се спре трафика на деца зад граница с приемането на закона или ще се отвори нова вратичка в закона. Готово ли е обществото ни да приеме дете заченато от двама родители, но износено от трети? Дали няма да се превърне това в добър доходоносен и законен бизнес за ромските ни майки, които така или иначе си продават децата, но сега да бъдат защитавани със закон? Смятам да се опитаме да дадем нашата гражданска оценка за случващото се край нас и да открием отговорите на тези и други въпроси по темата, вие как мислите?

Обществото ни е доста задръстени още гони вещици. Не е подготвено и няма да бъде. Това не значи,че това не бива да се случва. Аз съм на мнение,че трябва да се узакони. И частта с "ромските" майки още веднъж потвърждава колко не ни е готово обществото начело с авторката.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта