Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот tweety » 23 Яну 2012, 17:26

Депутатката от Атака Калина Крумова проведе дълга и упорита борба с институции и гражданство за признаването на сурогатното майчинство, но дали обществото ни е готово да приеме тази форма на родителство? След като видяхме каква беше реакцията на църквата срещу ин витрото, дали няма да се повтори същото и с узаконяването на сурогатството?
Дали ще се спре трафика на деца зад граница с приемането на закона или ще се отвори нова вратичка в закона. Готово ли е обществото ни да приеме дете заченато от двама родители, но износено от трети? Дали няма да се превърне това в добър доходоносен и законен бизнес за ромските ни майки, които така или иначе си продават децата, но сега да бъдат защитавани със закон? Смятам да се опитаме да дадем нашата гражданска оценка за случващото се край нас и да открием отговорите на тези и други въпроси по темата, вие как мислите?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Адел » 23 Яну 2012, 17:30

tweety написа:Депутатката от Атака Калина Крумова проведе дълга и упорита борба с институции и гражданство за признаването на сурогатното майчинство, но дали обществото ни е готово да приеме тази форма на родителство? След като видяхме каква беше реакцията на църквата срещу ин витрото, дали няма да се повтори същото и с узаконяването на сурогатството?
Дали ще се спре трафика на деца зад граница с приемането на закона или ще се отвори нова вратичка в закона. Готово ли е обществото ни да приеме дете заченато от двама родители, но износено от трети? Дали няма да се превърне това в добър доходоносен и законен бизнес за ромските ни майки, които така или иначе си продават децата, но сега да бъдат защитавани със закон? Смятам да се опитаме да дадем нашата гражданска оценка за случващото се край нас и да открием отговорите на тези и други въпроси по темата, вие как мислите?


Аз лично подкрепям идеята за сурогатното майчинство, но само при положение, че изберете правилния човек за това. Аз лично не бих искала детето ми да бъде родено от жена, която буквално е готова да се продаде за извърши този акт. Що се отнася до мнението на църквата мисля, че всяко създаване на нов живот трябва да бъде благословено от Бог, още повече ако е плод на любовта (макар и не в прекия смисъл на думата).
Аватар
Адел
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2012, 14:16

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот southern_sun » 24 Яну 2012, 11:29

Аз също подкрепям идеята за сурогатното майчинство, бих станал реципиент но само на роднини дори по-скоро на сестра ми. Мисля, че все още не съм готова да износя дете на чужд човек. Когато една жена е решила да износи дете на друг човек тя трябва да е с ясното съзнание, че детето, което носи в утробата си един ден ще се роди и няма да бъде в ръцете на биологичната си майка. За това съм взела решение, че ако ми се наложи да стана сурогатна майка, това ще е само на сестра ми!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот ogi-smile » 29 Яну 2012, 16:11

Във всички страни може и да е добро дело, но тук, определено ще се превърне в бизнес.Още един начин да правим прави... Повечето опити да се разследва, също ще бъдат неуспешни .. ЗА съжаление тук нещата никога не остават такива каквито са замислени в началото, винаги се променят и изопачават . Ей това е ужасното в нашата действителност, че всичко продаваме и децата и дуяите и телата си, всичкоооо...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот tweety » 30 Яну 2012, 11:32

ogi-smile написа:Във всички страни може и да е добро дело, но тук, определено ще се превърне в бизнес.Още един начин да правим прави... Повечето опити да се разследва, също ще бъдат неуспешни .. ЗА съжаление тук нещата никога не остават такива каквито са замислени в началото, винаги се променят и изопачават . Ей това е ужасното в нашата действителност, че всичко продаваме и децата и дуяите и телата си, всичкоооо...

Аз малко си падам оптимист в това отношение и не мисля, че с приемането на закон разрешаващ сурогатното майчинство, това ще се превърне в бизнес.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот teddy » 07 Мар 2012, 12:27

Привет на всички във форума :)
Аз също съм съгласна с узаконяването на сурогатното майчинство. Защо да не се даде шанс на двойки, които не биха могли да имат рожба, дори и чрез инвитро? Имаме приятели, които вече няколко години правят безуспешни опити за бебче и знам колко е тежко, макар че отстрани нещата изглеждат много по-различно.
Със сигурност трябва да има закон, който да защитава и двете страни, и да предотврати превръщането на сурогатното майчинство в бизнес, въпреки че в България винаги ще се намери начин това да се направи и със сигурност ще има злоупотреби.
Иначе не мисля, че бих станала сурогатна майка - просто не си представям, как ще износя бебчето и после ще се разделя с него, въпреки че не е мое... Но предполагам, че избора ще се прави след множество психологически и физически тестове, за да се избегнат подобни моменти.
Като цяло съм за идеята, но при много строг контрол от страна на държавата и институциите.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Silvi » 07 Мар 2012, 16:20

Аз бих станала сургатна майка, но само ако става въпрос за моя много близка приятелка или роднина. Аз също не бих си и помислила да износя дете и да го дам на непознати. Мисля, че поне циганките ще могат легално да си продават децата!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот the princess » 13 Мар 2012, 16:39

Много сложен въпрос, поне за мен не е бизнес. Не смятам, че може да се прави бизнес с това има толкова много семейства с репродуктивни проблеми, а и здравната каса поема сам три процедури.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Forman » 23 Авг 2012, 15:04

Сурогатното майчинство е алтернатива за двойките с репродуктивни проблеми. Никога няма да забравя една от сериите на " Приятели" когато Фийби се съгласи да роди децата на брат си. Само в България тесногръдите ни сънародници не могат да приемат сурогатното майчинство за нещо нормално. Дори църквата с лицето на Митрополит Николай се изказа по въпроса, че сурогатството и съжителството без брак е грях.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Сурогатното майчинство-алтернатива или бизнес?

Мнениеот Светла Христова » 07 Сеп 2012, 15:25

Не съм съгласна със сурогатното майчинство винаги облагодетелствани ще бъдат хората, които могат да си "купят" такава майка, а тези, които не разполагат със средства нима не заслужават да бъдат родители?
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта