Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот tallia » 25 Яну 2012, 18:21

Защо хората харесват клюките? Някои изследвания сочат, че хората са склонни по-малко да вярват на собствените си преки наблюдения върху действията и постъпките, отколкото на мнението на околните. Други сравняват клюката с вирусите на грип, които се разпространяват "невидимо" и мълниеносно. Грипът разболява тялото ни, а клюката може да разболее душата ни. Как да реагираме на клюка по свой адрес?
tallia
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Яну 2012, 17:26

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот Memento » 25 Яну 2012, 21:05

Ами в повечето случаи с насмешка. Клюките са патент на безделници които се чудят какво да правят по цял ден. Има една поговорка по случая:
Великите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Дребните умове обсъждат хората.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот mile_jeleva » 26 Яну 2012, 13:31

От всичко най-много мразя клюкарите,а пък като чуя нещо по мой адрес :x ...не знам -как има хора,които нямат личен живот,а се занимават само с хората :roll:
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот Margo » 26 Яну 2012, 14:57

Много ме забавляват клюките, чувала съм какво ли не за моята особа! Много ме радва, че хората говорят за мен, това ме прави известна :lol: :lol: , а и по-добре на хората в устата, от колкото на хората в краката!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот Memento » 26 Яну 2012, 16:05

Клюката, милата, сън не я лови,
oт уста, на уста, ден и нощ върви.
Знае се, знае се, в целия квартал,
кой е пил и препил кой с кого е спал.
Клюката милата, сън не я лови,
от уста, на уста, ден и нощ върви.
Чуваш за себе си, всякакви неща,
смеш се, нервиш се, просто красота.

Припев:
Хич да няма повод за клюка,
пак за тебе ще се шушука
я не се коси, много ти пука.

Клюката, сладката, не по твой адрес,
тя си е истинско хапче против стрес.
Болен си, тъжен си, нещо ти тежи,
клюката, винаги ще те утеши.
Клюката, сладката не по твой адрес,
тя си е истинско хапче против стрес.
Само че, само че толкова боли,
клюката точно теб да орезели.

Припев:
Хич да няма повод за клюка,
пак за тебе ще се шушука
я не се коси, много ти пука.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот spend » 26 Яну 2012, 17:31

Margo написа:Много ме забавляват клюките, чувала съм какво ли не за моята особа! Много ме радва, че хората говорят за мен, това ме прави известна :lol: :lol: , а и по-добре на хората в устата, от колкото на хората в краката!


Марго и аз обичам да слушам клюки за себе си. Имаше една мисъл мисля, че беше на Марк Твен (не съм сигурна), но гласеше нещо такова: Единственото по-лошо нещо от това хората да говорят за теб, е това да не говорят за теб. :)
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот Memento » 28 Яну 2012, 16:22

Слуховете изпреварват фактите – тази сентенция на Цезар важи в пълна сила за работното ни място. Всеки офис е истинска люпилня за клюки, сплетни и какви ли не догадки и предположения. Оказва се обаче, че служебните слухове могат да бъдат доста полезни. Или поне така твърдят учени от университета в Кентъки.

Предупреждение

По „неофициалните“ канали изтича това, за което ръководството официално мълчи. Например: „Иванов напуска“ или „Няма продажби, очертават се съкращения“. Научавайки навреме какво се готви, можете да планирате действията си (да кандидатствате за мястото на Иванов или да си потърсите нова работа).

Мотивация

Обсъждането на нечии успехи ни насърчава да докажем и своите способности. Конкуренцията е прекрасен мотиватор, стига да не се ражда от завист, а под мотото „И аз мога!“.
Например: „Петрова ще получи мястото на Иванов, защото винаги идва най-рано на работа“. Възможно е това да ви „отрезви“ да не закъснявате повече.

Информация

Клюките отразяват настроението в офиса и съобразно това може да се подобри атмосферата или избегне криза.
Например: „Напускането на Петров и назначаването на Иванова кара хората да се притесняват за местата си“. За ръководството няма нищо по-лесно от това да смекчи напрежението и да повдигне духа с тиймбилдинг или друго екипно занимание.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот Изабел » 28 Яну 2012, 21:49

Изобщо не реагирам,аз съм на принципа-всяко чудо за 3 дни.
Обаче когато разбера кой е злословил,обикновено намирам начин да си го върна.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот ovagimyan » 30 Яну 2012, 11:53

Хората харесват клюките, просто защото няма какво да правят.Толкова им е скучен живота и сив, че просто трябва да се занимават с някой друг... И се започва едно измисляне, насосване, и даже и да има някаква истина, то тя така се покрива от измислици и хорски глупости, че буквално се превръща в мини сериал ...
Тъпото е, че ние много обръщаме внимание на всичко това, но това е и до нашата нагласа за света... Народопсихологията ни , е такава че винаги гледаме да се съобразим с хорското мнение, да сме чисти , светли, добри за хората....
ХАХАХАХАХА :D :D :D :D :D
Колкото по скоро разберем,че един живот живеем и то нашия си и ще си правим в него каквото си искаме, без да очакваме одобрението, на който и да било, толкова по малко ще ни пука за клюките по наш адрес....
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Как реагирате на клюка по ваш адрес?

Мнениеот rositka » 10 Фев 2012, 14:39

Няма начин да не се подразня.Колкото и да се правя, че не ми пука винаги се ядосвам.Но няма какво да се направи.Освен да се оставят бедните душици да говорят каквото искат.Клюката според мен се поражда от ниското самочувствие на тия хора които ги говорят.Ако това ще да е единствената им наслада да си повдигнат егото мисля да им я доставя.Нека говорят ,а аз ще се поядосвам малко и това ще да е ,докато на тях само това ще им е хубавия момент....
rositka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:09

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта