До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот ovagimyan » 09 Фев 2012, 12:07

Ако си намерят стабилна приятелка или съпруга, на този тип мъже ще им се налага постоянно да избират между нея и майка си. И за съжаление изборът не винаги ще е в полза на приятелката. Мъжете, които живеят с мама, като „жалки създания“ и „мъже с едипови комплекси“
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Memento » 09 Фев 2012, 12:23

ovagimyan написа:Ако си намерят стабилна приятелка или съпруга, на този тип мъже ще им се налага постоянно да избират между нея и майка си. И за съжаление изборът не винаги ще е в полза на приятелката. Мъжете, които живеят с мама, като „жалки създания“ и „мъже с едипови комплекси“


Е хайде, хайде не всеки който по една или друга причина моментно живее при родителите си има едипови комплекси и му харесва, даже напротив, и биха се възплозвали от първата възможност да напуснат дома, от първата!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 09:26

ovagimyan написа:Ако си намерят стабилна приятелка или съпруга, на този тип мъже ще им се налага постоянно да избират между нея и майка си. И за съжаление изборът не винаги ще е в полза на приятелката. Мъжете, които живеят с мама, като „жалки създания“ и „мъже с едипови комплекси“

Това не е съвсем вярно. Поне от моите наблюдения, приятелите ми които все още живеят при мама и тате (аз съм една от тях) не са там само по свой избор. Вярно, че ако не искаш нещо, ще запретнеш ръкави и няма да спреш докато не го постигнеш, но понякога не е толкова лесно.
Да се върна на приятелите ми. Имам няколко, които живеят с родителите си, защото така е изгодно не само на мъжете. Помагат със сметките и общо взето живеят като на квартира. Но пък никой от тях няма сериозна приятелка за женене.

Аз като една уважаваща себе си жена бих искала самостоятелен мъж, разбира се. Но не защото съм свикнала да ми е на готово! Просто две домакинства под един покрив не е приятна гледка.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 10:25

shhuus написа:
ovagimyan написа:Ако си намерят стабилна приятелка или съпруга, на този тип мъже ще им се налага постоянно да избират между нея и майка си. И за съжаление изборът не винаги ще е в полза на приятелката. Мъжете, които живеят с мама, като „жалки създания“ и „мъже с едипови комплекси“

Това не е съвсем вярно. Поне от моите наблюдения, приятелите ми които все още живеят при мама и тате (аз съм една от тях) не са там само по свой избор. Вярно, че ако не искаш нещо, ще запретнеш ръкави и няма да спреш докато не го постигнеш, но понякога не е толкова лесно.
Да се върна на приятелите ми. Имам няколко, които живеят с родителите си, защото така е изгодно не само на мъжете. Помагат със сметките и общо взето живеят като на квартира. Но пък никой от тях няма сериозна приятелка за женене.

Аз като една уважаваща себе си жена бих искала самостоятелен мъж, разбира се. Но не защото съм свикнала да ми е на готово! Просто две домакинства под един покрив не е приятна гледка.



Но и не само защото две домакинства под един покрив не е приятна гледка, ами това, че мъжът се е отделил от семейството си показва, че има силен характер. Може времената да са трудни, но един мъж който в лицето на трудност се откаже не може да бъде възприет като истински мъж. Наричат ни силният пол. Нека го докажем. Къде е силата в това да си все още предпазен под нечие крило?
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 11:35

Хрумна ми идея за сайт за запознанства, ще се запознават само мъже и жени които още живеят при родителите си :D Така ще се помогне и на двамата, защото ако и двамата имат нуждата и желанието да се отделят от техните могат да го направят като заживеят отделно заедно :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 11:40

Memento написа:Хрумна ми идея за сайт за запознанства, ще се запознават само мъже и жени които още живеят при родителите си :D Така ще се помогне и на двамата, защото ако и двамата имат нуждата и желанието да се отделят от техните могат да го направят като заживеят отделно заедно :)

Или ще се зароди война "Неее, ще живеем при моята майка! Тя готви по вкусно от твоята!" :D
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 11:53

shhuus написа:
Memento написа:Хрумна ми идея за сайт за запознанства, ще се запознават само мъже и жени които още живеят при родителите си :D Така ще се помогне и на двамата, защото ако и двамата имат нуждата и желанието да се отделят от техните могат да го направят като заживеят отделно заедно :)

Или ще се зароди война "Неее, ще живеем при моята майка! Тя готви по вкусно от твоята!" :D


Понеже и аз съм в подобна ситуация от известно време, лично за мен манджите изобщо не са фактор, свободата, свободата тя е най-важна на света! Поколенията трябва да си знаят мястото и прекаленото смесване не е никак полезно, така, че родителите на едно място младите на друго това е решението.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот ogi-smile » 16 Фев 2012, 12:18

Ако нямаш видими причини да напуснеш гнездото - нямаш и половинка - какъв е шанса, колкото по-голям ставаш да си намериш?
Аз мисля, че живеенето до късно с родители е много голяма грешка - не се научаваш да бъдеш самостоятелен. На 29 години мъж - мама го пере и му готви и му подрежда стаята?? нещо инфантилно ми звучи. Ти ставаш податлив на принципа - като има кой, защо аз? А и за родителите ти си дете - наставленията изискванията и най-малкото личният ти живот??? Секса, воденето на приятелката ти у вас и решите да си направите вечеря и ако искате да си готвите (вместо да ядете манджата на мама) е почти невъзможно без наставления или поне леейки хапливи забележки. Да не говорим, че това в повечето случаи са деца на властни майки.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Memento » 16 Фев 2012, 13:01

ogi-smile написа:Ако нямаш видими причини да напуснеш гнездото - нямаш и половинка - какъв е шанса, колкото по-голям ставаш да си намериш?
Аз мисля, че живеенето до късно с родители е много голяма грешка - не се научаваш да бъдеш самостоятелен. На 29 години мъж - мама го пере и му готви и му подрежда стаята?? нещо инфантилно ми звучи. Ти ставаш податлив на принципа - като има кой, защо аз? А и за родителите ти си дете - наставленията изискванията и най-малкото личният ти живот??? Секса, воденето на приятелката ти у вас и решите да си направите вечеря и ако искате да си готвите (вместо да ядете манджата на мама) е почти невъзможно без наставления или поне леейки хапливи забележки. Да не говорим, че това в повечето случаи са деца на властни майки.


Това звучи като филм на ужасите, най-страшният хорор който преживявам даже и в момента, със всичко съм съгласен на 100 %. Много мързелив начин на живот, ставаш нехаен, не проявяваш никаква инциатива в дома. Този начин на живот е просто преживяване, плужекуване, безсмислено съществуване ... :cry:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Memento » 17 Фев 2012, 11:29

ogi-smile написа:Ако нямаш видими причини да напуснеш гнездото - нямаш и половинка - какъв е шанса, колкото по-голям ставаш да си намериш?
Аз мисля, че живеенето до късно с родители е много голяма грешка - не се научаваш да бъдеш самостоятелен. На 29 години мъж - мама го пере и му готви и му подрежда стаята?? нещо инфантилно ми звучи. Ти ставаш податлив на принципа - като има кой, защо аз? А и за родителите ти си дете - наставленията изискванията и най-малкото личният ти живот??? Секса, воденето на приятелката ти у вас и решите да си направите вечеря и ако искате да си готвите (вместо да ядете манджата на мама) е почти невъзможно без наставления или поне леейки хапливи забележки. Да не говорим, че това в повечето случаи са деца на властни майки.


Може ли да попитам един въпрос? С какво око една сериозна жена гледа на такъв тип хора?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron