До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Яну 2018, 13:08

nefertiti написа:Ужас много мразя мъже, които живеят до сто годишни с родителите си. Според мен е редно да се отделят от мама и тати още от 20 годишни. Какви мъже са това въобще, направо лошо ми става, като си го помисля. Ама им изнася така явно.. много е зле положението! :mrgreen:

То не е само за мъжете, ами и за жените важи, не може да живеят с ордителите си до сто години, но го правят, защото така им идват техните заплати чисти пари (ако и изобщо работят, де).
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Мирослав Комшийски » 12 Мар 2018, 15:33

аве имам аверче дето още при майка си и баща си живее. на 40 лазарника ще стане скоро и ей го на кат няква.. ходи по майка си и баща си, внимава кой ще кани на гости.. изобщо вече оназ му работа спря да му става, а и що му е. аз го отсвирих, не става даже за алиби, когато трябва да лъжа гаджето, че съм бил с него. пълен убитак :hammer:
Ела на батя у креватя
Мирослав Комшийски
 
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Мар 2018, 15:57

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот sad » 12 Мар 2018, 17:48

Докато не се намери добра причина да се изниже. Въпроса е дали добра причина е самоуважението или че се е намерила друга женица, дето да ги дондурка.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Мар 2018, 19:32

sad написа:Докато не се намери добра причина да се изниже. Въпроса е дали добра причина е самоуважението или че се е намерила друга женица, дето да ги дондурка.

най-често така се получава. Мъжленцето (колко готина дума) живее с родителите си и разчита на тях, намира се някоя балама да се залюби с него и почва да го ръчка да заживеят сами. Издържа го - финансово и психически, докато не й писне и той обратно не врътне опашката към мама. После, ако се е размножил, ляга на гърба на децата си един ден, когато мама и тате вече ги няма. Грозна картинка.
Моят син от сега си знае, на 18-20 години - пътя. Обичам го повече от всичко, не искам да се разделяме и до 100 години, но искам да усети какво е живот, щастие, борба, да намери свястно момиче, да види света и да се научи да разчита на себе си.
И наистина, майки, ние правим децата си такива, момичетата ги учим да се оправят, защо ще въртят къща, а момчетата ги пазим от женската работа- та да не готви, та да не чисти, боклук да не хвърля и отговорност да не носи.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Мар 2018, 10:51

Хубаво е да им направим услугата и да ги научим на самостоятелност. Синът ми вече е на 22 години, студент е, в нашия град, но не живее с нас, плащаме му квартира със съквартиранти, не му изпращам дори храна. Виждаме се веднъж седмично и вечеря с нас, стига му :mrgreen:
През летните месеци работи и си поддържа живота сам и си плаща образованието, така сме се разбрали, зимата ние му даваме джобни.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот nefertiti » 13 Мар 2018, 11:32

Трябва да се пазиш от такива мъже, аман от такива момченца. Много са ми смешни и за съжаление такива обикновено остават стари ергени.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот vasi_e » 14 Мар 2018, 11:07

Аз съм на мнение, че родителите са тези, които трябва да възпитат децата си по този или по онзи начин. Когато на едно дете цял живот му оправяш живота, то никога не може да стане самостоятелно. Всеизвестно е, че човек винаги си остава дете в очите на родителите си. За майката мъжът винаги ще е момченцето на мама.
Според мен, момчетата живеят при родителите си, защото никой не им е подсказал как трябва да живеят. Не всички имат потребността да бъдат сами. Защо да се изнася, като родителите го искат вкъщи - за да им е весел и интересен и на тях живота. Много родители се страхуват, когато децата им пораснат, да останат сами. Сякаш последните години все те са им били център и в един момент - ами сега, какво ще правим без тях. Но това не е редно - за мен лично децата трябва след 20 да живеят сами. Това изгражда характер и връзката майка-син или дъщеря - баща прераства в зрели отношения.
vasi_e
 
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:11

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:27

ХУбаво е всеки да се отдеил, дали ще е на 20 или на 25 няма значение, стига да подхожда отговорно, пък и дори ако ще и до 40 да живее с родителите си. Но да има отговорно дъуржание, да си пере дрехите, да си купува храна, да дава пари за сметките, да се интересува от дома, да подрежда и .тн. паразитното живеене на нито една възраст не е полезно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот Стоян Петров » 22 Мар 2018, 14:29

Много от моите приятели ергени все още живеят с родителите си. аз не виждам нищо лошо. Но сред тях има и такива, които не просто живеят, а зависят емоционално и финансово от родителите си. Някои са склонни да се преместят, ако жената с която се съберат има достатъчна средства, но обвързаните емоционално предпочитат така да си живеят.
Стоян Петров
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Мар 2018, 15:14

Re: До кога мъжленцето живее при мама и тати?

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Мар 2018, 14:54

Стоян Петров написа:Много от моите приятели ергени все още живеят с родителите си. аз не виждам нищо лошо. Но сред тях има и такива, които не просто живеят, а зависят емоционално и финансово от родителите си. Някои са склонни да се преместят, ако жената с която се съберат има достатъчна средства, но обвързаните емоционално предпочитат така да си живеят.

То това е по-големият проблем, че някои цял живот си остават на мама и на тати децата и то не само по роднинска връзка, ами и по държание, по емоционално състояние и т.н.!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта