Как действате при висока температура?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот Finger » 16 Мар 2012, 16:28

Преди да посегнем към лекарствата има няколко неща, които трябва да направим за да свалим високата температура. Ако детето ни е вдигнало висока температура, обадили сме се на лекар, но той все още не дошъл ние можем да:
- разсъблечем детето и до увием в чаршаф или тънко одеяло,тъй като една от най-грубите грешки, които се допускат е прекаленото обличане на децата.
- не бива да даваме безразборно лекарства, един парацетамол или панадол в подходяща за възрастта на детето доза е достатъчна.
- Добре е жилището да бъде добре проветрено, организмът се нуждае от много кислород за да се възстанови по-бързо.
- Можете да направите компреси с хладка вода, като температурата на водата не бива да е по-ниска от 25°-30°С. Поставете така охладените компреси на челото, под мишниците и на ингвиналните гънки за да охладите тялото.По този начин най-бързо се охлажда кръвообращението и се понижава температура.
Давайте много течности – чай, сок, вода, за да се въз­станови водно-електролитният баланс на организма.
Не забравяйте, че:
бебе.jpg
бебе.jpg (5.88 KiB) Прегледано 1350 пъти

Телесната температура на вашето дете варира в зависимост от часовете на денонощието, най-висока е между 15-17 и 20-24 ч., а най0ниска през ноща. Измерена под мишниците тя е над 37°С, измерена под мишниците, и над 37,8°С, измерена ректално. Повишената температура има положителен ефект върху целия организъм – осигурява покой на болното дете, стимулира имун­ния отговор и потиска развитие­то на някои вируси и бактерии. Температурата не е критерий за тежестта на заболяването – често тежки инфекции протичат с температура до 38,5°С, но с по-продължителен характер.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот totka_lukanova » 27 Мар 2012, 14:45

Аз винаги първото което правя е поставяне на кърпи с вода и оцет и лед, естествено ако температурата е до 38 градуса, ако е по висока вече прибягвам към медикаментите. Но високата температура си е опасничка, затова аз винаги имам аналгин под ръка.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот bobito » 16 Май 2012, 14:03

totka_lukanova написа:Аз винаги първото което правя е поставяне на кърпи с вода и оцет и лед, естествено ако температурата е до 38 градуса, ако е по висока вече прибягвам към медикаментите. Но високата температура си е опасничка, затова аз винаги имам аналгин под ръка.

И аз до 38 градуса не давам лекарства, защото организма все пак трябва да се опита сам да се пребори със състоянието, в което се намира. Ако температурата е по-висока, на детето давам Нурофен, а за нас купувам парацетамол. Ако е много висока, вече прибягвам и до свещичките.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот d_r_stoilov » 30 Сеп 2012, 15:58

Хексалгин, Аналгин -Български,Диалгин -Български ,Новалгин на Хьохст и други съдържат
МЕТАМИЗОЛ Натрий.
В този смисъл,лекарството е едно и също .Дава се около 30 милиграма/кг/ 24 часа ,може в равни интервали и дози или според температурата .Внимавайте винаги и четете състава,както и за парацетамол съдържащите лекарства.Понякога майките дават на децата си различни имена,но едно и също лекарство,което може да бъде и вредно . редуването на едно с друго също не е много полезно,тъй като вероятността за алергия се увеличава .А ,ако настъпи,няма да знаем от кое .
Аз ,като педиатър с 36 г. стаж,винаги препоръчвам метамизол Na на първо место. Това обаче не изчерпва темата,а сега ме чакат .
Също така даване на много вода и къпане и др.
Приятни !
d_r_stoilov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2012, 15:48

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот сиско » 03 Яну 2013, 16:47

При по ниска температура използваме Панадол, при по-висока Хексалгин.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот silver933 » 02 Дек 2014, 12:09

Ние у нас рядко вдигаме температура, дори и детето. Ние ако случайно имаме нужда пием хексалгин (при нужда имам предвид поне температура 38,5 за възрастните), а на детето даваме Панадол и много бързо му действа. Разбира се, при случаите, в които температурата е мн по-висока и нямаме панадол, даваме хексалгин, но не конкската доза от 12 капки, а само 6-7 :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как действате при висока температура?

Мнениеот FramarLekari » 30 Мар 2015, 13:24

Здравейте, georgi_78!

Подробна информация може да прочетете тук: Първа помощ при висока температура.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Предишна

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron