Жените които не искат деца!?

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот rose_92 » 16 Ное 2016, 03:04

И на мен честно казано не ми е приятно да ми пискат деца на главата, но предполагам, че това е временно и когато усетя, че е дошъл момента да имам дете, тези неща няма да ме дразнят чак толкова. Но докато дойде този момент, има доста време понеже човек трябва да има поне стабилна работа и сигурни доходи, за да си го позволи..Те работодателите не искат да те наемат и без деца и въпроси от рода на: "Омъжена ли сте", "Имате ли деца", "А имате ли такива планове" са задавани на почти всяко интервю, та какво остава да нямаш работа, да родиш и после с малко дете ходи си търси - никъде няма да те вземат..Та може би някои жени не искат деца, защото нямат сигурност и не искат да ги отглеждат в мизерия, а други просто не са срещнали правилния човек. Но има и такива, които просто не искат, защото са егоисти и ако имат дете смятат, че животът им вече е свършил...Той дори баща ми обясняваше как съм щяла да си съсипя живота ако родя млада както една моя приятелка..що за мислене?! Той на моите години вече е имал 2..сега времената били други. Добре, че не мисля като него.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот M.Tasheva » 16 Ное 2016, 09:36

Всеки решава за себе си и се съобразява с вътрешното си усещане.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот dinkog » 16 Ное 2016, 10:19

Бе странно ми е на мен, при положение, че децата са такава радост. Вярно, може да не си подсигурен финансово, както казвате отгоре, ама не всичко е пари. Намира се работа и с деца и без деца, във фирмата, където работя аз повечето имат деца и никоя от жените не е била пренебрегвана или по някакъв начин "изстрадала" заради факта, че имат деца.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот miron » 16 Ное 2016, 11:27

И за мен е странно, сякаш мъжете повече вземаме такива решения, че не искаме да се грижим за деца. Все съм си мислил, че жените повече държат да изпитат онова майчино чувство и че това им е инстинкт. Но все пак всяка жена си знае тя самата какво иска и какво за нея е най-добро и най-подходящо. Всеки си шета на акъла, както е казал народа и е тъпо ние някакви странични хора да укоряваме всеки за избора му.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот Gorica23 » 16 Ное 2016, 12:53

Дали ще имаш или не дете е много личен въпрос. Най ме дразнят "доброжелателите" с въпроси от сорта, хайде, време е, не мислите ли вече за дете...
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот ivoblinc » 16 Ное 2016, 14:08

Не мисля, че има жена, която тотално да отхвърля тази мисъл и никога не е пожелавала дете. Една не желае в момента, друга не от този мъж и същевременно времето си минава и като се обърне, няма за кога вече. Сигурно са малко тези, които правят съзнателния избор да нямат дете.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот rose_92 » 16 Ное 2016, 14:52

Ами аз имам една вече бивша приятелка (съученичка), която винаги е казвала, че мрази децата и не иска никога да има, така че има всякакви индивиди.. Някои жени просто не ги обичат, други не искат да си развалят фигурата, на трети друг им е проблема и т.н. Наистина има странни хора, които съвсем съзнателно не желаят да имат деца не просто сега в момента, а изобщо. За мен това не е нормално.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2016, 16:23

Е всеки си решава, дали да има деца или не. Но и за мен не е нормално да откажеш категорично за мен е прекалено, но всеки си знае. Във всеки момент всеки има различни представи за живота си и за желанията си, но нека не забравяме, че един ден ще остареем, няма да сме млади и красиви и ще искаме да видим някой, който да ни сгрее сърцето, а кой ще е този някой, ако не децата ни? За мен е много важно една жена да има деца, но разбира се, всеки има право на своя избор и като не иска - не иска.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот MGB » 16 Ное 2016, 16:51

И аз мисля, че човек преминава през различни етапи в живота си, като млад мисли по един начин, като помъдрее - по друг и се сменят намерения и приоритети. Така и жените, които не искат първоначално, после им увират главите :smile: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Жените които не искат деца!?

Мнениеот Krum » 17 Ное 2016, 16:02

MGB написа:И аз мисля, че човек преминава през различни етапи в живота си, като млад мисли по един начин, като помъдрее - по друг и се сменят намерения и приоритети. Така и жените, които не искат първоначално, после им увират главите :smile: .

ама лошо,. когато уврат главите като наближат 50те или останат сами вкъщи
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта