Как може да се забременее

Как може да се забременее

Мнениеот marioluiz » 06 Фев 2012, 00:01

Може ли да се забременее ако в матката или изван нея е попаднала малка част сперматозоиди ?
marioluiz
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Фев 2012, 23:15

Re: Как може да се забременее

Мнениеот Finger » 06 Фев 2012, 11:16

marioluiz написа:Може ли да се забременее ако в матката или изван нея е попаднала малка част сперматозоиди ?

Вероятно, не си слушал/а в часовете по биология в 8 клас. Не се притеснявай сперматозоиди и в матката да попаднат когато няма яйцеклетка няма от какво да се тревожиш. Добре е да конкретизираш къде точно е попаднала спермата за да се притесняваш от забременяване.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Как може да се забременее

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 11:38

Да, определено трябва да уточни какъв е точно случая, че не става много ясно?!?!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как може да се забременее

Мнениеот marioluiz » 06 Фев 2012, 15:46

Ами аз сварших ван но тя беше изцапана много малко в страни и затова се притеснявам
marioluiz
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Фев 2012, 23:15

Re: Как може да се забременее

Мнениеот Silvi » 06 Фев 2012, 16:15

marioluiz написа:Ами аз сварших ван но тя беше изцапана много малко в страни и затова се притеснявам

Няма от какво да се притесняваш, щом е на вън. Колкото и да са подвижни сперматозоидите не могат да си влезнат сами там където ти се притесняваш и да свършат това, за което всички се притесняваме.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как може да се забременее

Мнениеот marioluiz » 06 Фев 2012, 16:22

Преди 1 седмица се скаса презерватива и тогава сварших ватре но след около час и взех Ескапел и сега пак притеснения само такива работи направо ми омразна :D
marioluiz
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Фев 2012, 23:15

Re: Как може да се забременее

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 16:37

marioluiz написа:Преди 1 седмица се скаса презерватива и тогава сварших ватре но след около час и взех Ескапел и сега пак притеснения само такива работи направо ми омразна :D


Ако ти е омръзнало оставяй жените и се оправяй сам :lol:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как може да се забременее

Мнениеот Silvi » 06 Фев 2012, 17:56

marioluiz написа:Преди 1 седмица се скаса презерватива и тогава сварших ватре но след около час и взех Ескапел и сега пак притеснения само такива работи направо ми омразна :D

Много неприятни моменти, но няма място за притеснение, щом мацката е взела Ескапел всичко е наред. Но все пак искам да попитам дали няма да е зле да помислите за някакъв друг вид контрацепция.Според мен ежедневния прием на противозачатъчни е добра идея, но все пак вие решавате.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как може да се забременее

Мнениеот ogi-smile » 06 Фев 2012, 18:13

По принцип ако се базираме на т.нар. календарен метод, времето ,през което жената има най-голям шанс за забременяване и което време се определя като период за въздържание, се изчислява чрез изваждане на 18 дни от най-късия и 11 дни от най-дългия период на менструалния цикъл. Т.е. през останалото време възможността за забременяване се определя като относително ниска.
Трябва обаче да се има предвид, че този метод е базиран на три основни пункта. Първо, че яйцеклетката е годна за оплождане до 24ч. от отделянате и; второ, че оплодителната способност на сперматозоидите се запазва до 4 дни в канала на маточната шийки; и трето, че овулацията настъпва на 14 ден от менструалния цикъл. Ако едно от тези три неща не е налице, календарният метод става безпредметен.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Как може да се забременее

Мнениеот marioluiz » 06 Фев 2012, 18:55

Благодаря за обарнатото внимание ;)
marioluiz
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Фев 2012, 23:15

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта