Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Венцислав Маринов » 17 Окт 2018, 17:19

Фифи написа:
qwerryyy написа:A, дресират се те, все си остават мамини детенца и все не са достатъчномъже на място. Познавам много такива, уж променени и пак не може да се разчита на тях, често се огъват.


Както ми беше казала една позната преди време: Мъж, прасе и дете - както си ги научиш. С упоритост всичко става.

Не е коректно да се сравняват трите образа, освен това сравнението унижава и самата жена само по себе си. Аз самият израснах като мамино детенце. Жена ми беше гостенин в къщата, където израснах, а майка ми - господарката. Знам че звучи притеснително, но когато всички съжителстващи се разбират няма никакво значение кой кого и как го е възпитал. Жена ми и майка ми бяха прекрасни личности. И за миг не влязоха в конфликт. Нито се наложи аз да бъда възпитаван след брака. Смятам, че съм истински мъж при това не само аз, но и сина, който отгледахме.
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Dalia » 17 Окт 2018, 17:58

Моят мъж не е точно мамино детенце, по-точно е да се каже татково... Ама каквото и да е все си е глезен, от всякъде. Цял живот под крилото на техните е живял и е свикнал всичко да получава на готово и без много усилия. Да кажа, че ми е трудно да се оправям с него в много слаба дума. Като каже "А" и мисли, че всички с нещо са му длъжни и трябва да му слагат в устата. Но така е възпитан и така си живее и да ви кажа много по-добре от всикчи останали. Цял живот глезеник на родителите си сега мой :lol: Както се какзва в онзи вид децата ми пораснаха, ама туй на свекърва ми не иска и не иска :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот fawla » 18 Окт 2018, 12:27

Dalia, то в един момент това е ужасно, защото ти ако си склонна, заради любов да го търпиш, това ще е до време, след което един ден когато се раделите, или се случи така, че децата ти трябва да се грижат за баща си, защото неговото "А" е заповед, няма да е толкова весело, поне не и на тях. Никой родител не трябва да наказва децата си с гледането на мамино синче, което даже е родителя!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Dalia » 22 Окт 2018, 17:56

fawla написа:Dalia, то в един момент това е ужасно, защото ти ако си склонна, заради любов да го търпиш, това ще е до време, след което един ден когато се раделите, или се случи така, че децата ти трябва да се грижат за баща си, защото неговото "А" е заповед, няма да е толкова весело, поне не и на тях. Никой родител не трябва да наказва децата си с гледането на мамино синче, което даже е родителя!

Моите деца са вече доста големи и всеки си е поел своя път. Едва ли някой от тях ще си дойде от чужбина, за да се грижи за нас. А аз съм му свикнала на прищевките и си го гледам вече повече от 30 години, може пък да е любов.:heartbeating:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Malina » 22 Окт 2018, 18:02

А не дай си боже, ако се случи нещо с теб, или се разведете, какво ще правят децата и той самия?!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Dalia » 22 Окт 2018, 18:05

Malina написа:А не дай си боже, ако се случи нещо с теб, или се разведете, какво ще правят децата и той самия?!

Той не е безпомощен, всичко си може и сам просто му е приятно да си се глези. :wink:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Malina » 22 Окт 2018, 18:07

Dalia написа:
Malina написа:А не дай си боже, ако се случи нещо с теб, или се разведете, какво ще правят децата и той самия?!

Той не е безпомощен, всичко си може и сам просто му е приятно да си се глези. :wink:


Не от гледна точка да е безпомощен, но и ти си знаеш до колко е мамино детенце и зависим. Моите наблюдения върху такъв тип човек стигат до там, че той не може да управлява грам парите си, въпреки че не плаща никакви сметки, живее почти без пари, всички дава за цигари и алкохол, няма изобщо практично мислене да е в помощ на останалите, да даде нещо, за да плати разхода, който иам по него. А когато някой повдигне въпрос,свързан с работата и възможностите му, той е невинен, той е най-добрия, а останалите са некачествени и не го оценяват. Отглеждан от майка си в саксия на величието.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Dalia » 23 Окт 2018, 17:34

А чак такъв образ не е :lol: Този дето ми го описваш е по- скоро отгледан от тоталитарна майка или майка психопат. Моя не пие н епуши, работата за него е всичко на света, ако му кажат днес няма да работиш суигурно щеумре в тоя миг. Но сметките си права не ги плаща той, а аз, естествено с неговите пари, но туй да стои на опашка не е за него. Трудно се оправя с документация, не умее да си планира свободното време. За толкова години от както го познавам не е отишъл никъде без мен, когато трябва да се иде в институция. Това и обичайните мъжки глезотии, къде са ми чорапите, какво ще ям, ама що това и разнии други битовизми от сорта. Но аз не ги намирам за дрзнещо с времето съм свикнала да съм му опора.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта