Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 09:30

Навярно всеки познава човек , който отговаря на образа създаден от Любен Каравелов в повестта му "Маминото детенце"...Най-често това определение го свързваме със силния пол..Много мъже са мамини детенца.Но и има и жени..
Как се живее с такъв човек? Моето мнение е : трудно...
Мисля,че двама човека като се съберат да живеят заедно е нормално да се приспособят един към друг и да не живеят само със стари принципи или защото "мама така каза"..
Вярно е,че майката е най-важна част от нашия живот,но идва момент,в който всеки поема своя път..и продължава сам напред.. :!:
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Memento » 09 Фев 2012, 12:27

Devora написа:Навярно всеки познава човек , който отговаря на образа създаден от Любен Каравелов в повестта му "Маминото детенце"...Най-често това определение го свързваме със силния пол..Много мъже са мамини детенца.Но и има и жени..
Как се живее с такъв човек? Моето мнение е : трудно...
Мисля,че двама човека като се съберат да живеят заедно е нормално да се приспособят един към друг и да не живеят само със стари принципи или защото "мама така каза"..
Вярно е,че майката е най-важна част от нашия живот,но идва момент,в който всеки поема своя път..и продължава сам напред.. :!:


Абе с детенца трудно се живее, татино, мамино няма значение, хората свикнали цял живот да са зависим от други, под опеката на родителите и живеещи на принципа мама меси тати носи нямат голямо бъдеще и шансове за лични успехи. Аз лично бих избягвал връзка с такива хора!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот ovagimyan » 09 Фев 2012, 12:47

Това е предпоставка за поява на деформации във връзката родители - деца. Имащи трагични последици за съдбата на човека. Измислен рай, без проблеми и без тревоги...
Родители, които възпитават по този начин обричат и себе си и детето си на проблемна и болна връзка помежду си, а в последствие провалят и стабилността на следващи взаимоотношения в живота на детето си...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Silvi » 09 Фев 2012, 17:16

Да ви призная честно не знам как се живее. Не мога да си представя да завися от някого, дори това да бъдат родителите ми. Познавам такива хора, които не се хващат на работа защото има кой да дава, нямат почти никакви интереси освен да висят по заведенията и да пият кафета. На мен това ми се струва скучен живот. Свикнала съм с малко ама свое!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот ogi-smile » 10 Фев 2012, 10:12

Трудно е да живееш с човек, който за всичко , ама за всичко се допитва или направо взема мнението на своите родители... Мамините детенца, обаче не правят само това, те са най- вече хора,които са свикнали да получават всичко на готово и когато това не се получи, те се депресират изпадат в безизходица и много често стават подвластни на най -различни зависимости, като алкохол и тнт... Трудното е не само за човека да тях, най-вече е трудно за самите тях...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 11:07

Silvi написа:Да ви призная честно не знам как се живее. Не мога да си представя да завися от някого, дори това да бъдат родителите ми. Познавам такива хора, които не се хващат на работа защото има кой да дава, нямат почти никакви интереси освен да висят по заведенията и да пият кафета. На мен това ми се струва скучен живот. Свикнала съм с малко ама свое!


Примери безброй! Майката и бащата в чужбина работят пращат пари на детенцето то е мъж на 30 и нагоре харчи ги по кафета и дискотеки, спи по цял ден нищо не подхваща защото има кой да го храни ... мила родна идилична картинка :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 11:19

Memento написа:Примери безброй! Майката и бащата в чужбина работят пращат пари на детенцето то е мъж на 30 и нагоре харчи ги по кафета и дискотеки, спи по цял ден нищо не подхваща защото има кой да го храни ... мила родна идилична картинка :)

Страшно е когато "маминото детенце" е много над 30те години. Познавам семейство, което майката е в чужбина, праща що годе някакви пари. Бащата се надява на тези пари и на това какво ще донесе синът му.
Синът от своя страна си скъсва задника (с извинение) да работи, за да плати сметките и да покрие заемите.
Майката се връща от чужбина и си прави козметични процедури, надявайки се на сина си да плати.

Картинката е страшна и в двете посоки. Когато детето не може да се отдели от таткото и когато таткото се превръща в дете...
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот rositka » 10 Фев 2012, 11:52

Горко му на тоя който познава такива хора,независимо мъже или жени.Познавам и мъже и жени на които спокойно мога да сложа епитета ''мамино детенце'' .Тези хора са свикнали до такава степен да бъдат обгрижвани и толкова им е голямо самолюбието, че се чудя понякога въобще умеят ли да обичат друг освен себе си.
rositka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:09

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот palechka » 15 Мар 2012, 11:21

Ами трудно се живее с тях! Имала съм такава връзка и съм безкрайно щастлива, че успях да се отскубна от нея. Просто е някакъв ад - ти ставаш рано всяка сутрин, за да отидеш на работа, прибираш се по тъмно, а милото мамино синче спинкало до обяд и нищичко не свършило :evil: Визирам човек, който е на 25 г... И какво можеш да очакваш от подобна връзка, как този човек без капчица амбиция и цел в живота ще се грижи за семейство? Че той за себе си не може да се грижи, а какво остава за някой друг. НЕ БЛАГОДАРЯ! По-добре да съм сама!
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Bella » 17 Мар 2012, 14:31

Кошмарно е това да живееш с мъж, който поставя майка си в култ. Имала съм такъв приятел и винаги ми е било странно да виждам как майка му го целува по устата, а той голям мъж и казваше : Мамо! А когато ставаше дума за родителите му не даваше лоша приказка да се каже за тях. Също така не възприемам един зрял мъж да живее с родителите си, той трябва да е самостоятелен, със собствено жилище, добра работа и собствена кола.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта