Платнени екоторбички заместват найлоновите

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Alex_mor » 13 Сеп 2017, 11:54

Lollipop написа:Имам вяскакви торбички - еко,меко, найлонови, еднократни, многократни, парцалени, специлани шити за мен, спечелени от някакви игри, за студена храна, за какво ли не. И всеки път в магазина съм без торба.
..............................

ДОбре си се заредила с торби, да имаш за всички съседи в квартала.
Аз имам 3 торби, които стоят в колата. използвам ги постоянно. А тая качената на снимката по-горе е много здрава и такава имам за месечния пазар, или ако очаквам гостии трябва да купувам безалкохолни бира и т.н.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот vanessa_ » 13 Сеп 2017, 15:28

Всеки поне малко отговорен човек трябва да използва такива торбички, не коства голямо усилие, а и е удобство да знаеш, че винаги имаш торба. Като всеки навик и този може да се създаде.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Сеп 2017, 14:35

Многократните са много удобни, но ако са под ръка, иначе и те са още една торба. Аз ги предпочитам, от както започнах да пълня шкафчетата си със страшно много найлонови торби. :mrgreen: Сега имам доста платнени и изхвърлям от време на време обикновените.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот skyfly » 29 Ное 2017, 13:12

В чантата си викани имам платняна торбичка. Държа я за покупки и никога не ми се е налагало да си купувам найлонова. С ей такива малки стъпни, можем да променим света. Дори и да имаме найлонови торби, нека да си ги вземем в нас, преди да отидем на пазар, така няма да се налага отново да купуваме. Не стига, че и вкъщи създават неудобство, ами и замърсяват планетата и стимулират производството на такива. Използването на найлонова торба трябва да е изключение, а при нас е ежедневие.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот kalina_216 » 04 Дек 2017, 13:29

И за мен е много удобни тези екоторбички, прибирам си спокойно всичко в тях. :mrgreen: Много ми харесват вариантите, които има в джъмбо, използвам ги постоянно, много са хубави, големи и в същото време изглеждат супер добре.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Дек 2017, 12:34

Аз също се старая да имам такива торбички винаги под ръка, не се получва всеки път, обаче. Много често торбичките ми се губят или ги забравям вкъщи и винаги допирам до найлоновите. Или вляза за едно нещо в магазина, изляза с 10 неща ик без торба.. :) за организираните покупки имам многократни.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Karina_85 » 11 Фев 2019, 11:35

От скоро ползвам такава и ми е много удобна. Нито се къса, нито шумоли, не е прозрачна. Наистина не разбирам защо в България не са вървежни. Тук там се опитват да ги прокарат, но е кампанийно, а не като тенденция.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Вив » 25 Фев 2019, 13:37

Знам че е по-добре с такива, ама пусто - много са ми грозни. Може и аз да не съм попаднала на красиво изработени, но все са едни като мърляви. :roll:
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Фев 2019, 16:38

много добра идея, и аз уж се опитвам да си нося торба от къщи амакато отида в магазина и чак тоава се сещам че пак съм тръгнал без торба
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот blaze » 29 Май 2019, 12:54

И аз имам, ама често я забравям вкъщи. Иначе съм много За заместването на найлоновите.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта