Платнени екоторбички заместват найлоновите

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот djelis5 » 10 Фев 2012, 12:17

Кампанията"Малки зелени стъпки" на Спасителния център за диви животни провокира все повече хора да се включват в природозащитни инициативи.
През февруари - месеца на любовта и виното, Спасителният център за диви животни в Стара Загора стартира кампанията "Малки зелени стъпки". Чрез нея старозагорските еколози се включват в борбата срещу трудноразградимите в природата найлонови торбички. Инициативата цели да станем по-състрадателни и сторим един благотворителен жест към пострадалите диви животни. Всеки дарил 10 лева, ще получи като подарък платнена торбичка заместваща досадните найлонови пликове. Тази "зелена стъпка", символизираща любовта към животните е и един оригинален подарък за... любимия човек!
А в стила на познат литературен герой - Мечо Пух, "Колкото повече, толкова повече", можете да дарите повече и да получите повече платнени торбички. Така освен любимия, имате възможност да зарадвате и други приятели с подарък в стил "Еко", помагайки им на свой ред да направят своите малки зелени стъпки. И ето, че вече уверено крачите по трудния, но вълнуващ път на природозащитника. А за доказателство ще ви послужи специалната грамота, напечатана върху рециклирана хартия...
djelis5
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:06

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 12:37

Чудесна инициатива, подкрепям с двете ръце, пътят към екологичното ограмотяване на българина е труден и дълъг но все от някъде трябва да се почне. Лично според мен тези мероприятия имат малък ефект, хората които най-много замърсяват не се влияят от позитивни послания, нужна е по-твърда ръка големи и солени глоби на замърсителите. С кампании да почисти България за ден и други подобни само се симулира дейност.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот ogi-smile » 21 Фев 2012, 11:49

За една година в България се използват над 1 милиард и 250 милиона торбички, които освен че замърсяват околната среда, а при вятър окичват дървета и храсти, се разграждат изключително бавно.Според направено национално социологическо проучване 80% от анкетираните българи са одобрили предвидените мерки. Дали обаче имаме навика да си носим екоторбичките и можем ли постоянно да си купуваме такива?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Memento » 21 Фев 2012, 11:54

За найлоновите торбички англичаните имат много интересно определение, наричат ги "гащите на вещицата", както си лети на метлата гащите и се закачали по дърветата :) Следвайки тази логика, в България има най-много вещици на квадратен километър, ако съдим по закаченото бельо под път и над път :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот D-r Terziev » 26 Сеп 2014, 13:53

Тези торбички така и така не се наложиха в България. Не знам защо, но очаквах вече да има хартиени пликове в магазините, такива няма.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот maminka » 26 Сеп 2014, 16:25

D-r Terziev написа:Тези торбички така и така не се наложиха в България. Не знам защо, но очаквах вече да има хартиени пликове в магазините, такива няма.

аз и не очаквах да стигнем чак до там, но поне големите вериги направиха торбичките си рециклируеми, което пак си е някакъв напредък, а останалите струват нещо, като за българи си е постижение! ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот silver933 » 04 Дек 2014, 14:53

На мен ми е странно защо няма хартиени пликове, май само в един магазин съм виждал такива, но не е ли по-лесно вместо с найлонови пликчета в магазина да има възможност да си купиш хартиено? Аз съм много немарлив, не си нося торба в джоба и надали ще изградя този навик, но ако има опция да си купя еко торба във всяко магазинче бих го направил. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Дек 2014, 15:43

Много ми харесват тези платнени торбички, но все още нямам такава, искам като си намеря подобна торбичка много да ми хареса! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2015, 12:43

Аз имам такава торбичка и много я харесвам, супер красива е и я позлвам и като аксесоар :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Платнени екоторбички заместват найлоновите

Мнениеот Anka » 30 Яну 2015, 20:01

О,д а в началото ми беше много трудно да свикна с тези торбички, но сега ги нося почти постоянно, дори имам няколко любими, които вземам спрямо тоалета ми, в началото беше наистина странно за всички, но сега се приема за нещо съвсем нормално, но все пак маосово хората купуват торбички, вместо да си носят такива. не знам защо поне не се използват хартиени торби, които са много по-екологични от найлоновите, въпреки че големите магазини твърдят, че торбите им са разградими в природата. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта