Любовта трае само три години?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Любовта трае само три години?

Мнениеот djelis5 » 10 Фев 2012, 14:46

Вярвате ли в истинската любов? А във вечната? Любовта трае ли само три години?
Аз вярвам в истинската и вечна любов между двама души, но имам доказателства само за първото. А дали ще е вечна? И в такъв случай истинска ли е, ако не е вечна?Имам отговор на въпроса, че любовта не трае само три години. Но колко? Има ли срок на годност?
При мен не любовта, а влюбването трае три години. А при Вас?
djelis5
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:06

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 14:51

djelis5 написа:Вярвате ли в истинската любов? А във вечната? Любовта трае ли само три години?
Аз вярвам в истинската и вечна любов между двама души, но имам доказателства само за първото. А дали ще е вечна? И в такъв случай истинска ли е, ако не е вечна?Имам отговор на въпроса, че любовта не трае само три години. Но колко? Има ли срок на годност?
При мен не любовта, а влюбването трае три години. А при Вас?

Всичко е много индивидуално. Не знам колко може да трае любовта или влюбването.
В настоящия ми партньор аз съм се влюбвала два пъти. Но пък не съм спирала да го обичам.
Всичко зависи от това как протича връзката.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот d_2 » 10 Фев 2012, 15:00

Спомням си, че тази теория стана много популярна около книгата на Фредерик Бегбеде и неговата книга "Любовта трае три години". За тези, които не са я чели само ще кажа, че в нея се разказва, за това как след брака любовта започва да се "изтърква". Моето лично мнение е, че ако наистина обичаш един човек и си намерил истинската любов, то времето не би следвало да влияе на това. Аз вярвам, че човек може много пъти да се влюбва през живота си, може много пъти да обичаш и да получаваш любов, но само с един единствен човек всичко това ще истинско. Колкото и банално да звучи, ако намериш половинката си никога няма да отмине любовта...
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 15:27

Зависи много от човека. Има хора за които дори и свикването с някой след първоначалната бурна връзка, е любов и така може да откарат до старини. Други пък бързо им омръзва всичко и след няколко години страст изведнъж им минава и се чудят какво още правят с този партньор. Всичко е строго индивидуално, няма универсална рецепта за любов и по-добре, че е така!!!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот Bella » 10 Фев 2012, 15:47

djelis5 написа:Вярвате ли в истинската любов? А във вечната? Любовта трае ли само три години?
Аз вярвам в истинската и вечна любов между двама души, но имам доказателства само за първото. А дали ще е вечна? И в такъв случай истинска ли е, ако не е вечна?Имам отговор на въпроса, че любовта не трае само три години. Но колко? Има ли срок на годност?
При мен не любовта, а влюбването трае три години. А при Вас?

Не мисля, че има срок на годност любовта. Ако любовта е достатъчно силна разбира се, че може да бъде вечна.Не мисля, че любовта трае само три години, нека да видим една възрастна двойка на по 70-80 години, които продължават да се държат за ръце, нима те не се обичат? Според мен, ако любовта е истинска-тя определено е вечна!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот Memento » 11 Фев 2012, 14:34

Тази тема как любовта била химична реакция в мозъка и че трае еди колко си години са едни разработки на едни учени дето взимат едни пари за едно ядене и пиене. :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот shhuus » 11 Фев 2012, 19:39

По темата мога да отговоря с едно мое кратко стихотворение:

Любов със срок на годност

На опаковката с дребен шрифт:
Нето: 42 грама
/толкова тежали две души/

Състав: няколко целувки, няколко сълзи,
без консерванти и калории.

Да се съхранява: на места
недостъпни за деца.
/отровна била/

Производител: две сърца.

Най-добър до: виж вътрешността
на опаковката..
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот Memento » 13 Фев 2012, 11:28

shhuus написа:По темата мога да отговоря с едно мое кратко стихотворение:

Любов със срок на годност

На опаковката с дребен шрифт:
Нето: 42 грама
/толкова тежали две души/

Състав: няколко целувки, няколко сълзи,
без консерванти и калории.

Да се съхранява: на места
недостъпни за деца.
/отровна била/

Производител: две сърца.

Най-добър до: виж вътрешността
на опаковката..


Хехе, готино е, чудесно пожелание за Свети Валентин, патентовай го :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот ogi-smile » 13 Фев 2012, 12:09

Теорията се обяснява със следния процес: Срещате човека, който ви се струва, че цял живот сте чакали. Нещата потръгват, понякога не толкова безоблачно, но вече сте двойка и това ви прави безкрайно щастливи.

През първата година се чувствате превъзбудени, окрилени и сякаш поглеждате на света с други очи. За вас животът има едно лице – това на любимия човек. Прекарвате безсънни нощи, за да се наслаждавате един на друг.

През втората година се чувствате стабилни, уверени, че до вас стои човекът, с който искате да прекарате остатъка от дните си. Говорите по-малко, но това не ви притеснява, защото вече се разбирате само с поглед. Дори сексът е по-хубав от всякога. Абсолютното съвършенство!

На третата година обаче не говорите, защото няма какво да си кажете.
Излизате по-често, за да не прекарвате цялото си време заедно. Предпочитате да заспите, отколкото да правите секс. Навлизат скуката, самотата и въпросът – това ли ме чака до края на живота?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Любовта трае само три години?

Мнениеот Memento » 14 Фев 2012, 15:33

След поколения поети опитващи се да разгадаят мистерията на любовта и поп певци повтарящи, че ние сме пристрастени към нея, най-накрая учените откриха ясни доказателства, че любовта наистина е наркотик. Те установиха наличието на естествени стимуланти, произвеждани в човешкото тела, които ни карат да се влюбим и да се привържем един към друг.

Естествено не всичко е химия. Нещата стават далеч по-сложни, когато се намесят генетичните особености, религията, социалния и културен статус на човека и случайността.

Сексуално желание

От научна гледна точка първата стъпка в процеса на влюбване е чисто животинското желание за осъществяване на физически контакт с противоположния пол – това включва галене, прегръщане, целуване и секс. Това привличане се определя главно от половите хормони естроген и тестостерон. Ефектите на тези хормони са описани като подобни на тези свързани с приема на опиати като хероина.

Проучванията показват, че времето необходимо на двама души взаимно да се привлекат е от 90 секунди до 4 минути.

Влюбване

Процесът на влюбване се контролира главно от три субстанции, произвеждани в нашето тяло и до голяма степен регулиращи нашите действия – адреналин, допамин и серотонин. Бързото покачване на нивата на адреналин дирижира повишаването на сърдечната честота, изсъхването на устата и изпотяването всеки път, когато сте близо до вашия обект на желание.

Наскоро влюбените имат повишени нива на допамин – субстанция, която ни кара да се чувстваме по-щастливи. Допаминът е невромедиатор в мозъка, който повишава нашата енергия и издръжливост, стимулира мисловната дейност и намалява нуждите на човек от сън и храна. Притежава подобен на кокаина ефект и е свързан с удоволствието и пристрастяването, т.е. той е „нещото“, което кара хората да се „пристрастяват” един към друг.

Сравнително ниските нива на серотонин (който контролира страстите, импулсите и обсебващото поведение) обясняват защо влюбените хора не могат да мислят за нищо друго освен за своето ново увлечение. От биохимична гледна точка състоянието им е подобно на състоянието на хора, страдащи от обсесивно компулсивно разстройство.

Дълготрайната привързаност

Ако допаминът и серотонинът ни карат да се влюбим един в друг, съществуват и два хормона, отговорни за привързаността на партньорите един към друг – окситоцин и вазопресин, чиято секреция се стимулира от секс и оргазъм. Окситоцинът предизвиква освобождаването на ендорфини – естествените опиати на тялото. Този хормон е считан за главния „виновник” за появата на дълбоки чувства на близост, емоционална цялост, сигурност, комфорт и привързаност. Подобно на окситоцина, вазопресинът стимулира дълготрайните взаимоотношения и близостта.

Любовта води до пристрастяване

Научно доказано е, че мозъчната активност на хора страстно влюбени един в друг се доближава силно до тази на хората в еуфория, причинена от употребата на кокаин и други забранени стимуланти. Чувството на безпокойство и уплаха, депресията и безсънието, които са характерни за раздялата, пък съответстват на абстинентния синдром при зависими.

За наше щастие обаче, въпреки че любовта подобно на забранените от закона стимуланти води до пристрастяване, тя не е опасна за здравето. Дори напротив – любовта е „дрогата“, към която е добре да се пристрастим.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта