Хипохондрията-съществува ли в нашето общество

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Хипохондрията-съществува ли в нашето общество

Мнениеот lussy » 24 Авг 2016, 16:12

Локумът написа:
ramimni написа:Любопитството винаги надделява, и при мен е така, но винаги гледам скептично на нещата, които чета. Все някой симптом на страшна болест ще пасне на твое оплакване или наблюдение, но това не означава, че си болен от нея и излишно се филмираш. Трябва да се пресява информацията.

Абе пак докато стигнеш до лекар, винаги има един момент, в който се чудиш дали не всичко да е на отиване към оня свят.


Така е, докато не се изясни какъв е проблема и да знаеш какво трябва да се направи. Но хипохондриците и това не им върши работа, те са по-зле, не се успокояват лесно. Сега с появата на всякакви вируси и заболявания кой знае как преживяват тия хора. И малко или много всички се страхуваме да не пипнем някои от тях, значи малко си падаме хипохондрици :wink: .
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Хипохондрията-съществува ли в нашето общество

Мнениеот Миленита » 13 Ное 2018, 15:20

Аз познавам поне двама души, които или са хипохондрици или са на път да се превърнат в такива. Постоянно за това говорят. Я те, я децата им все са болни. Направо им съчувствам.
Мисля че напрежението в живота ни води до такива състояния...
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Хипохондрията-съществува ли в нашето общество

Мнениеот Валерия М » 07 Дек 2018, 10:57

Определено да. То с тия постоянни реклами на лекарства, болести, алергии, стрес и средства срещу стрес, как да не се ошашка човек? Повечко време сред природата, по-малко телевизия и интернет, повече положителни емоции с близките - така се забравя за страховете от болести.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Хипохондрията-съществува ли в нашето общество

Мнениеот Кети cat » 19 Дек 2018, 15:07

Майка ми е типичен пример. Само да я заболи глава, айде на лекар. Едва я спирам да не хукне. Ще я гледат лошо :mrgreen: За всякакви дребни неща или болежки си поставя сама диагнози. Страшно е просто. Дали е защото е по-свободна вече и си мисли щуротии, не знам...
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта