Ако любовният ви живот беше книга?

Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот shhuus » 11 Фев 2012, 19:47

Една от темите в Тийн свят ми припомни моя любима реплика, че ако напиша книга за любовния си живот, то тя ще е трагикомедия.
Срещала съм се с такива индивиди, че по едно време реших че проблема е в мен. Мислих, че аз ги привличам все такива, сякаш на челото ми пишеше "Кошче за отпадъци".
Добре че веригата се прекъсна, като намерих застоящия си партньор.

А ако вие пишете мемоари за любовния си живот, какъв жанр ще са те?
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот Memento » 15 Фев 2012, 13:36

Ако любовният ми живот беше книга, щеше да искаш да си героиня в нея 8-)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот d_2 » 15 Фев 2012, 15:29

Ако моят любовен живот беше книга щеше да се казва "В навечерието" и щеше да бъде написан от Иван Тургенев. Това моята книга за любовта. ;)
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот ogi-smile » 16 Фев 2012, 11:38

Нямаше според мен да ти е интересна, защото ще има колкото красиви моменти, толкова и тъжни и болни... Красиво е да опишеш любовта, но още по прекрасно е просто да й се наслаждаваш...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот S&M » 19 Фев 2012, 14:56

Блага Димитрова "Пътуване към себе си". Страхотна книга препоръчвам я на всички дами. Мисля, че няма жена, която да не намери себе си в тази книга.
"Ела" - вика той и това значи буквално "сега", а аз разбирам "завинаги", "почакай" шепне той и това значи буквално "за този миг" , а аз разбирам "за всички следващи мигове". "Отивам си" - казва погледа му и това значи "засега", а аз изтръпвам да не би да е "завинаги".
Аватар
S&M
 
Мнения: 14
Регистриран на: 19 Фев 2012, 14:29

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот ovagimyan » 22 Фев 2012, 12:22

В моята книга бих се гонила с вятъра, бих се борила със себе си и най - вече бих разказала на другите за света през моите очи. Поднасяйки им една красива илюзия за човешкото величие и любовта, как трагичното, което ни се случва на нас, утешава и радва безобразно другите. Как усмивката и смеха ни могат да се превърнат в комедия за някой, а всъщност те да изразяват цялата ни преданост , която да се отдава безвъзмездно . Жестоко!!! Любовта не е само красив, романтичен филм, тя много умело може да ни разкрие всеобщото ни нищожество, в което изпадаме.Книгата на живота и любовта е лабиринта, в който влизаме още с първата глътка въздух. Раждаме се веднъж завинаги, не ще можем да започнем друг живот с опита от предишния. Излизаме от детството, без да сме наясно какво представлява младостта, женим се, без да знаем какво е да си женен, и дори когато навлизаме в старостта, нямаме представа накъде сме се запътили. Книгата, която бих написала би била книга събрала всички видове любов изпитвани някога. Бих описала всичко за всички, а не само за мен, но през моите очи...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот Memento » 22 Фев 2012, 12:37

А книгата стои ли постоянно отворена, има ли място за нови глави в нея и цял живот ли можем да дописваме или в един момент просто я затваряме?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот d_2 » 22 Фев 2012, 14:02

Memento написа:А книгата стои ли постоянно отворена, има ли място за нови глави в нея и цял живот ли можем да дописваме или в един момент просто я затваряме?


Зависи как гледаш на своя любовен живот. Ако вярваш в единствената и вечна любов предполагам, че книгата трябва да бъде една и разбира се, че можеш да дописваш страниците, т.к. любовта се развива всеки ден. ;) Ако обаче си привърженик на тезата, че човек среща много любови през живота си, то трябва да напишеш доста книги, като е важно всяка да има начало и край. :?
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот Memento » 22 Фев 2012, 15:10

d_2 написа:
Memento написа:А книгата стои ли постоянно отворена, има ли място за нови глави в нея и цял живот ли можем да дописваме или в един момент просто я затваряме?


Зависи как гледаш на своя любовен живот. Ако вярваш в единствената и вечна любов предполагам, че книгата трябва да бъде една и разбира се, че можеш да дописваш страниците, т.к. любовта се развива всеки ден. ;) Ако обаче си привърженик на тезата, че човек среща много любови през живота си, то трябва да напишеш доста книги, като е важно всяка да има начало и край. :?


Тя книгата така или иначе винаги завършва по един и същи начин, но всичко е до личен избор както казваш ти дали ще дописваш една и съща книга цял живот или ще пишеш нови книги ... метафората ти много ми харесва :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Ако любовният ви живот беше книга?

Мнениеот VIVI » 30 Мар 2012, 14:53

То като се замисля няма да е книга ами цяла поредица :mrgreen: Толкова много радости и разочарования, но си заслужава да минеш през всичко, за да се научиш да цениш истинските качества в човека до себе си, а не видимото с просто око. На два пъти щях да се омъжа за "неподходящ" човек, а кой всъщност е "подходящия" и как да го познаем? Няма отговор на този въпрос или поне не е конкретен за всички. Сигурна съм, че е трябвало да мина през всичко, за да стигна до момента, в който разума и сърцето най-накрая ще са на едно мнение :)
С настоящия ми съпруг се запознахме 98-ма година, бяхме в обща компания на море... След това ме приеха студентка в София и така по-рядко се виждахме. През годините всеки от нас е имал партньор до себе си, но изведнъж /след 11 години/се "опознахме" в друга светлина. Точно 3 месеца, след като се събрахме, решихме, че искаме дете. В момента съм безкрайно щастлива, че съм точно с този човек и се надявам да остарея заедно с него :D Съдба...
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта