Хапчета или кастрация при женско куче?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот fionnaa » 26 Мар 2011, 11:37

Привет! Имам кокер на 2 години. По рождение е с дефект в коленните стави на задните крачета и не е препоръчително да бременее и ражда. Разгонването обаче е пълен кошмар. Тя се измъчва с гащите, нервничи, сваля ги, а аз тичам с парцала. Чувала съм много лоши нища за таблетките против разгонване и до сега не съм й давала, а ме е страх да я кастрирам, защото все пак си е операция :( Нямам намерение да я заплождам и ще се радвам да споделите как се справяте с разгонването.
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот zuzu70 » 30 Мар 2011, 22:10

И аз бих искала да науча нещо повече за предпазването на женските кучета от разгонване.Полза или вреда има от хапчетата против разгонване?
zuzu70
 
Мнения: 31
Регистриран на: 30 Мар 2011, 16:11

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот Radost » 30 Мар 2011, 23:33

Вреда, за жалост.

Виж тук!
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот lhrooh » 30 Мар 2011, 23:42

Определено кастрацията е по-доброто решение. Според специалистите ранната кастрация на женско куче е много добра профилактика срещу развитие на тумори на млечните жлези. А хапчетата ако не се лъжа влияят по-скоро в обратна посока. В смисъл намесата при хормоните не е здравословна. Не съм специалист по темата и не мога да обясня добре, просто от четене из нета ми е останало като извод, че кастрацията е правилният избор. Остава неприятната част, че си е операция, но не е нещо сложно и възстановяването е бързо.
lhrooh
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Мар 2011, 23:30

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот mar4e_sz » 31 Мар 2011, 11:46

Определено кастрацията е по-добрия вариант пред хапчетата. Редовната употреба на лекарствени средства за подтискане на разгонването при женски кучета най-често води до пиометра (гнойно възпаление на матката), чието лечение е отстраняване на матката, т.е отново кастрация.
Аватар
mar4e_sz
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2011, 15:34

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот bisertaskov » 02 Апр 2011, 11:34

Кастрация задължително ,все пак си имаш домашен любимец не депо за малки кученца.Аз съм за кастрацията,развъждането на кучета само в развъдник.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот reni98 » 11 Апр 2011, 19:09

Здравейте,приятели!
Аз съм ветеринарен лекар и считам, че е полезно да прочетете мнението на специалистта по теми, свързани с вашите домашни любимци.Първо бих искала да отбележа, че вашите крехки и невинни създания,които държите в ръцете си не говорят, не могат да изкажат мнение и да вземат решение.Ето за това Вие, стопани, сте абсолютно отговорни за съдбата им.Това означава, че още преди да вземете домашен любимец, трябва да научите всичко за него-хранене, навици,размножаване,най-често срещани болести и т.н за да го отглеждате правилно и да му осигурите достоен и хубав живот.Разгонването на женскито куче е проблем,който може да се разреши по два начина-таблети или кастрация,при условие, че не желаете да го използвате за развъждане.Таблетите са абсолютно противопоказани,защото са хормони и последствията от честата им употреба не са по-различни от тези, на контрацептивите при жените.Хормоналният дисбаланс в организма на кучето Ви ще доведе и до промени в поведенческите му реакции-то става сънливо,отслабват рефлексите му и често отказва да си играе, напълнява и това може да доведе до други смущения-като диабет.Никак не са редки случаите на тумори на млечната жлеза и на пиометра–гнойно възпаление на матката, което неменуемо води да кастрация за да се спаси вашия любимец.В противен случай то би развило сепсис и изходът би бил ЛЕТАЛЕН.За това считам, че трябва да се отърсите от архаичния страх , относно кастрацията като страшна операция.Това си е една съвсем нормална и рутинна оперативна намеса, която ще внесе много радост в живота на Вас и на вашия домашен любимец.
Не се страхувайте!Успех!
reni98
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Апр 2011, 22:36

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот southern_sun » 09 Май 2011, 15:53

reni98 написа: Здравейте,приятели!
Аз съм ветеринарен лекар и считам, че е полезно да прочетете мнението на специалистта по теми, свързани с вашите домашни любимци.Първо бих искала да отбележа, че вашите крехки и невинни създания,които държите в ръцете си не говорят, не могат да изкажат мнение и да вземат решение.Ето за това Вие, стопани, сте абсолютно отговорни за съдбата им.Това означава, че още преди да вземете домашен любимец, трябва да научите всичко за него-хранене, навици,размножаване,най-често срещани болести и т.н за да го отглеждате правилно и да му осигурите достоен и хубав живот.Разгонването на женскито куче е проблем,който може да се разреши по два начина-таблети или кастрация,при условие, че не желаете да го използвате за развъждане.Таблетите са абсолютно противопоказани,защото са хормони и последствията от честата им употреба не са по-различни от тези, на контрацептивите при жените.Хормоналният дисбаланс в организма на кучето Ви ще доведе и до промени в поведенческите му реакции-то става сънливо,отслабват рефлексите му и често отказва да си играе, напълнява и това може да доведе до други смущения-като диабет.Никак не са редки случаите на тумори на млечната жлеза и на пиометра–гнойно възпаление на матката, което неменуемо води да кастрация за да се спаси вашия любимец.В противен случай то би развило сепсис и изходът би бил ЛЕТАЛЕН.За това считам, че трябва да се отърсите от архаичния страх , относно кастрацията като страшна операция.Това си е една съвсем нормална и рутинна оперативна намеса, която ще внесе много радост в живота на Вас и на вашия домашен любимец.
Не се страхувайте!Успех!

Домашните ми любимци са предимно момиченца, но не бих им причинила това да бъдат кастрирани. Всяка е раждала поне по веднъж, но не с търговска цел, а за доброто здраве на кученцата ми. Сега когато не искам бебета просто ги пазя да не свършат някоя добра работа. :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот PasDeDeux » 10 Окт 2013, 14:54

fionnaa написа:Привет! Имам кокер на 2 години. По рождение е с дефект в коленните стави на задните крачета и не е препоръчително да бременее и ражда. Разгонването обаче е пълен кошмар. Тя се измъчва с гащите, нервничи, сваля ги, а аз тичам с парцала. Чувала съм много лоши нища за таблетките против разгонване и до сега не съм й давала, а ме е страх да я кастрирам, защото все пак си е операция :( Нямам намерение да я заплождам и ще се радвам да споделите как се справяте с разгонването.

Аз имам женска котка, давано й е хапчета доста години, про което решихме да я заподим, естествено котенцата бяха много недъгави от таблетките, всичките умряха. След това решихме да я кастрираме, за да не я измъчваме. Така, че мисля това е най-добри вариант за кучето ти. Вярно, че е операция, но веднъж след като се възстанови (а те ги оставят да престоят един ден на пансион, за да са под лекарско наблюдение) няма да има проблеми. Много по-мъчително за нея е да я заплодиш, не мислиш ли? :?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Хапчета или кастрация при женско куче?

Мнениеот california_ » 07 Фев 2014, 09:54

PasDeDeux написа:
fionnaa написа:Привет! Имам кокер на 2 години. По рождение е с дефект в коленните стави на задните крачета и не е препоръчително да бременее и ражда. Разгонването обаче е пълен кошмар. Тя се измъчва с гащите, нервничи, сваля ги, а аз тичам с парцала. Чувала съм много лоши нища за таблетките против разгонване и до сега не съм й давала, а ме е страх да я кастрирам, защото все пак си е операция :( Нямам намерение да я заплождам и ще се радвам да споделите как се справяте с разгонването.

Аз имам женска котка, давано й е хапчета доста години, про което решихме да я заподим, естествено котенцата бяха много недъгави от таблетките, всичките умряха. След това решихме да я кастрираме, за да не я измъчваме. Така, че мисля това е най-добри вариант за кучето ти. Вярно, че е операция, но веднъж след като се възстанови (а те ги оставят да престоят един ден на пансион, за да са под лекарско наблюдение) няма да има проблеми. Много по-мъчително за нея е да я заплодиш, не мислиш ли? :?


Аз също съм за кастрацията пред хапчетата, тъй като са нож с две остриета!
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта