За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Mon_ton » 25 Юни 2015, 15:15

Според мен е добре да се търсят най-напред билковите алтернативи и след това да се посяга към лекарствата.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2016, 09:54

Не мога да съм против лекарствата, защото е ясно, че в много случаи те са тези, които ни помагат. Било то за грип, било то за бронхит и често срещани подобни заболявания. Рано или късно допираме до лекарствата. Да, със сигурност вредят на нещо, но ако са изписани правилно, то ползите им са по-скоро повече.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот pravilno » 30 Мар 2016, 13:09

Колкото и да не съм привърженик на лекарствата, в днешно време няма как да минем без тях в някои случаи. Според мен съчетаването на народно лечение и модерно е най-ефикасното.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Alex_mor » 09 Юни 2016, 11:35

pravilno написа:Колкото и да не съм привърженик на лекарствата, в днешно време няма как да минем без тях в някои случаи. Според мен съчетаването на народно лечение и модерно е най-ефикасното.

Малко е нож с две остриета. Ако включиш неподходящо народно лечение с приема на лекарства, може да си навредиш повече, отколкото да си помогнеш. От друга страна и да прибягваш много бързо към лекарствата, пак не е добре.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот ramimni » 09 Юни 2016, 15:16

Не може да се даде еднозначен отговор. Зависи от случая. В повечето случаи ни спасяват кожата лекарствата, не можем да ги отричаме.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2016, 15:52

Дда отричаш лекарствата си е глупост, вярно, че има доста болести и много лекарства се изписват сякаш само да се подпомага тази индустрия и някои определени да печелят повече, или заради сключени сделки с представители и лекарите. Но не могат да се отрекат ползите им изобщо!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот iwoni » 10 Юни 2016, 10:05

Предписването на лекарства и пробутването им заради бонуси от лекарите е друга тема, която няма свършване. Има хора, които не позволяват лекарство да попадне в тялото им и се лекуват изцяло с природни средства. Чудя се ако им се наложи да попаднат в болница какво правят?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2016, 10:54

iwoni написа:Предписването на лекарства и пробутването им заради бонуси от лекарите е друга тема, която няма свършване. Има хора, които не позволяват лекарство да попадне в тялото им и се лекуват изцяло с природни средства. Чудя се ако им се наложи да попаднат в болница какво правят?

Не ходят сигурно, на мен ми е най-чудно, като вземат майките на малки деца, да се тюхкат как децата им не оздравяват и много боледуват, а накрая не им дават лекарствата и ги прибират в болници. И се чудят ли чудят..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Mon_ton » 10 Юни 2016, 13:55

Добре е да се избягват максимално някои лекарства, особено антибиотиците. Ето днес стана ясно, че след 5 години доста хора ще умират от пневмонии, заради това, че постоянно пием антибиотици. ;(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот mamina » 10 Юни 2016, 14:09

Преди столетия са умирали защото не е имало антибиотици, сега пък защото ги има :shock: . Пневмонията е сериозно заболяване и не може да мине от само себе си. Явно ставаме резистентни към тях и какво ще правим? Ще прочистваме планетата, естествен подбор.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта