За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Никол_20 » 19 Дек 2018, 15:21

Като ви чета, се притеснявам за себе си :mrgreen: Пия лекарства както сама си преценя. Не търпя на болка и съм си оборудвала такава аптечка, че не е истина. :roll:
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Ая123 » 02 Яну 2019, 12:50

За, но в умерени дози. Медицината е толкова напреднала. Има заболявания, които само с билки или с изчакване, не минават.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Innerlane » 02 Яну 2019, 17:33

Mon_ton написа:Добре е да се избягват максимално някои лекарства, особено антибиотиците. Ето днес стана ясно, че след 5 години доста хора ще умират от пневмонии, заради това, че постоянно пием антибиотици. ;(

Добре е да се пият всеки път, когато има доказана нужда от тях - ни по-често, ни по-рядко!

Гарантирам, че антибиотиците са спасили безброй животи от откриването си насам.

Билките ги е имало преди, има ги и сега, да, но продължителността на живота след развитието на фармацевтичната индустрия (с всичките ѝ антибиотици, ваксини и т.н. "вредни" продукти) е близо два пъти по-голяма, отколкото преди. Пред фактите няма какво да се каже. А който иска да ходи да живее в колиба гората, моите адмирации, но аз лично съм с две ръце за прогреса.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Dalia » 02 Яну 2019, 18:47

Аз съм малко на кантар, понякога може да се мине и без тях, но в същото време трябва да се отнасяме с отговорност към здравето си. Така че, ако мине мине, като не пий апчето и толкова, разбира се под лекарско предписание, а не хаоично самолечение.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Валерия М » 04 Яну 2019, 11:51

Истината винаги е някъде по средата. Имаме глави на раменете си, има и лекари. Преценя се според ситуацията.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Дороти » 14 Яну 2019, 10:44

Аз, ако започна да кашлям, няма спасение, освен с АБ. Просто винаги така се случва. Ако не бяха АБ, щях доста да си страдам от кашлици. Податлива съм явно и бързо се влошавам. Затова не обичам да заклеймявам.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта