Проблеми с венците - кървене, чувствителност, възпалени венци

Проблеми с венците - кървене, чувствителност, възпалени венци

Мнениеот rumpe » 26 Мар 2011, 11:46

Почти на 50 съм и досега никога не съм имал подобен проблем. От няколко месеца венците ми започнаха да кървят много силно и не само при миене на зъбите. Често усещам вкус на кръв в устата си през деня. Купих си паста за кървене на венците, всяка вечер се джубуря с отвара от тетра и резултат никакъв. Ако някой е опитвал нещо ефикасно, моля да ми каже, защото вече сериозно се притеснявам.
rumpe
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:12

Re: Кървене на венците

Мнениеот jivko » 31 Мар 2011, 10:01

Нещо ефикасно е посещението при зъболекар, за да ти почисти зъбния камък.
jivko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:59

Re: Кървене на венците

Мнениеот Iveto » 02 Апр 2011, 18:09

jivko написа:Нещо ефикасно е посещението при зъболекар, за да ти почисти зъбния камък.

Преди това пиех Родожил след това отидох да ми чистят зъбен камък препоръча ми го зъболекарката .
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Кървене на венците

Мнениеот ciara999 » 09 Апр 2011, 17:39

Здравейте (:
Относно кървящите венци, бих препоръчала първо почистване на зъбен камък, след това една терапия с "Rodojil" и накрая една добра вода за уста като "Eludril".
Livin' my life like it's golden (:
Аватар
ciara999
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2011, 22:36

Re: Кървене на венците

Мнениеот southern_sun » 09 Юни 2011, 10:02

Попаднах на една чудна руска паста R.O.C.S, малко странна тъй като не е бяла а е тъмна, но има невероятен ефект :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кървене на венците

Мнениеот ilievpl » 04 Юли 2011, 20:43

Предлагам една много евтина и ефикасна рецепта която ползвам от скоро, но при мен ефекта е голям. Купувате масло от чаено дърво, / от билковите аптеки или дрогериите/ и слагате по 3-4 капки върху четката за зъби , заедно с пастата. Вкусът не е от най- неприятните, но ефекта е поразителен. След две измивания кървенето при мен спря. Сега повтарям процедурата 1-2 пъти в седмицата.
Желая Ви успех!!!!
ilievpl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2011, 20:36

Re: Кървене на венците

Мнениеот southern_sun » 05 Юли 2011, 09:13

Мога да споделя един метод за почистване на зъбите и профилактика на венците и е взаимстван от йогите. Дъвчеш борово връхче докато от него не остане само стрита дървесина, след което обтриваш венците със сол за здравина. Не е много приятно, но ефикасно.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кървене на венците

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 11 Юли 2011, 10:08

rumpe написа:Почти на 50 съм и досега никога не съм имал подобен проблем. От няколко месеца венците ми започнаха да кървят много силно и не само при миене на зъбите. Често усещам вкус на кръв в устата си през деня. Купих си паста за кървене на венците, всяка вечер се джубуря с отвара от тетра и резултат никакъв. Ако някой е опитвал нещо ефикасно, моля да ми каже, защото вече сериозно се притеснявам.

Здравейте, проблема за който съобщавате е много характерен за напреднала форма на пародонтит (пародонтоза) или обострена форма на гингивит (възпаление само на венците) , за съжаление симптомите при това заболяване се развиват безболезнено и това кара хората да търсят помощ много късно или дори да смятат, че това е нормално с възрастта. Лечението на това заболяване трябва задължително да се проведе от зъболекар, тъй като само той е в състояние да следи обективно показателите за възпаление. А именно от кои участъци е кървенето, дълбочина на джобовете и т.н. Не съм запознат с ефективността на гореизброените методи на лечение, но те биха имали частичен успех. По същата причина не препоръчвам иизползването на антибиотик особено без консултация със зъболекар, тъй като той при всички случаи би имал ефект, но твърде краткотраен без това да решава окончателно проблема, а както вече споменах това са безсимптомно развиващи се заболявания. Това, което мога да Ви кажа е че проблема не е от сега, а доста по отдавна, но решение за него има. Важна стъпка в тази насока е ПРАВИЛНОТО четкане на зъбите вкъщи и задължителна професионална намеса.
Ако имате още въпроси не се колебайте да ме попитате.
Поздрави д -р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Кървене на венците

Мнениеот Margo » 19 Окт 2011, 14:02

На скоро ми казаха, че Био Гайа за профилактика на устната кухина били много добри. Някой ползвал ли е това да сподели опит?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кървене на венците

Мнениеот alexandrak » 13 Яну 2012, 22:52

И на мен ми се случи нещо подобно.
Зъбите се мият със сол и сода (50:50) през ден, обтриват се с мека четка и венците без да се натиска много. Кръвта спира веднага. Също така се втрива чесън във венците на другия ден, преди лягане. Лечението на древните гърци и египтяни е да се втрива чесън и бял мискет (тамянка) във венците.
Проблемът при мен е, че, макар че венците вече не кървят, все още са възпалени... :(
alexandrak
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2012, 22:45

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта